Близько трьох років у Трускавці намагаються затвердити зонування, – важливу та обов’язкову складову містобудівної документації, яка повинна чітко розмежовувати допустиму поверховість в окремих мікрорайонах міста.

Сьогодні, на земельній комісії ТМР, в черговий раз розглянули проект зонування, який буде винесено на найближче засідання сесії. Його представив головний архітектор ТМР Зеновій Кушнір, розповівши про останню редакцію документу, з внесеними в неї зауваженнями, які подавались раніше.

Автором проекту зонування є інститут “Містопроект”, якому належить розробка генерального плану міста-курорту. Процедура затвердження проекту зонування передбачає розгляд проекту на комісіях та затвердження на сесії міської ради. В разі наявних зауважень до проекту, коли встановлені зони містять якісь суперечливі моменти, міська рада має можливість звертатись до інституту з письмовими корективами. “Містопроект” або враховує ці зауваження, або надсилає аргументовану відмову.

У випадку Трускавця, проект пройшов тривале обговорення, чимало разів виносився на розгляд комісії та сесій, проходив Громадську раду та виносився на Громадські слухання. Чимало зауважень інститутом “Містопроект” вже було враховано, однак одностайності в питанні зонування досі немає. І чи спроможуться депутати затвердити його на найближчій сесії, – поки сказати важко.

“Багато міст зонування вже затвердили, а ми вже три роки розглядаємо його і ніяк не можемо затвердити. Це обов’язковий документ, який робить розмежування поверхової забудови чіткішим. Його не ми придумали, не міська рада, але затвердити його рано чи пізно прийдеться” – зазначає головний архітектор ТМР Зеновій Кушнір.

Варто зауважити, що проведення земельної комісії та розгляд питання зонінгу анонсувалось на сайті міськради. Також про проведення комісії були повідомлені всі депутати, задля того, щоб всі, кому небайдужа ця тема, мали змогу прийти та висловити свої зауваження. Однак такої активності помічено не було: на засідання прийшло декілька депутатів з різних фракцій, безпосередньо земельна комісія, міський голова та представники ЗМІ.

З критикою наявного проекту виступив Роман Бучкович. За його словами, зонування містить занадто багато нових зон, натомість достатньо було “подробити” наявні в Генплані 5 зон, по яких всі уже звикли орієнтуватися.

Натомість Зеновій Кушнір зазначив, що зони, які були раніше, залишились і зараз, просто їх розрівняли і уточнили. “Якщо була на певній території складська зона, вона такою і залишилась. Основою для розроблення зонінгу є генеральний план міста та землевпорядна документація, яка вже затверджена і наявна у людей” – наголосив архітектор. Інакше кажучи, при розробленні плану зонування, брались до уваги вже наявні будівлі та їх поверховість.

Загалом, члени земельної комісії, зійшлись на думці, що всі зауваження потрібно підготувати для інституту-розробника в письмовому варіанті. Представника “Містопроекту” планують запросити на сесію міськради, задля того, щоб спеціаліст-розробник сам доповів перед депутатами та відповів на всі запитання, які їх хвилюють.

До слова, представники “Містопроекту” вже приїжджали до Трускавця. І то неодноразово. Однак жодного разу їхня присутність не посприяла позитивному розгляду питання та затвердженню проекту зонування.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina