Депутатський корпус Трускавецької міської ради проголосував звернення до президента, Кабміну та Верховної ради щодо ситуації що склалась навколо обвалу землі на шахті Стебницького “Полімінералу”.

34 сесія Трускавецької міської ради розпочалась зі звернення до президента України, Кабінету міністрів та Верховної ради України щодо необхідності вживання заходів задля вирішення проблем, що існують сьогодні на руднику №2 Стебницького “Полімінералу”. У зверненні йде мова про необхідність створення урядової комісії, яка контролюватиме аварійну ситуацію і визначить алгоритм подальших дій щодо вирішення існуючих проблем.

Депутати в зверненні також просять передбачити фінансування з резервного фонду на будівництво нової дороги до Трускавця, яка стане альтернативою існуючій трасі Трускавець-Дрогобич, експлуатацію якої  вже зараз обмежили для великогабаритного транспорту. Також в зверненні йдеться про необхідність призупинення дії спеціального дозволу на користування надрами Стебницького калійного родовища.

Мова йде про рудник №1, який на сьогоднішній день залишається діючим. Інвестор має ліцензію на видобуток надр буро-зривним методом, а застосування таких робіт при сьогоднішніх обставинах може спричинити більш плачевні наслідки для регіону в подальшому. Тому, за словами заступника міського голови Олексія Балицького, який зачитав текст звернення депутатам, важливо добитись призупинення дозволів на подальші роботи.

“Також сьогодні важливо скоординувати всі наші зусилля в частині донесення правильної інформації до людей. Я мав неодноразові виступи на телеканалах, на радіо, спілкувався з журналістами багатьох видань задля того, щоб висвітлити те, що загрози Трускавцю та мінеральним джерелам немає. Ми повинні на цьому наголошувати, щоб люди не боялись їхати в Трускавець” – наголосив Олексій Балицький.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina