Майже півсотні трускавецьких підприємців об’єднались, вимагаючи скасування рішення Трускавецької міськради про підвищення податку на землю для “довгобудів”.

Рішення Трускавецької міської ради “Про встановлення розмірів орендної плати та ставок земельного податку на земельні ділянки, які перебувають у власності територіальної громади м. Трускавця в особі Трускавецької міської ради та у власності фізичних і юридичних осіб” було затверджене 19 травня 2016 року. Проект рішення був поданий на сесію під таким “соусом”, що не підтримати його не зміг би мабуть ніхто. Його прийняли практично одноголосно. Як зазначалось, головна мета затвердженого рішення – стимулювати землекористувачів використовувати земельні ділянки за їх цільовим призначенням та швидше завершувати будівництво. Мовляв, якщо підприємець не встигає завершити будівництво за три роки від отримання декларації на початок будівельних робіт і здати об’єкт в експлуатацію, йому доведеться сплачувати щораз вищу ставку податку на землю.

Рішення сесії мало б в першу чергу боротись з довгобудами – будівництвами, які з тих чи інших причин розпочали але так і не завершують впродовж багатьох років. Такі об’єкти справді негативно впливають на благоустрій міста і їх на сьогодні чимало. Тому рішення було підтримане депутатським корпусом міської ради “на ура”. Адже ним не лише на забудовників вплинути можна, а ще й міський бюджет добряче поповнити.

Та сьогодні, коли рішення показало себе в дії, стало очевидно, що благоустрій воно аж ніяк не покращить. Натомість карає забудовників доволі вибірково, – під дію рішення потрапляє лише комерційна нерухомість. Чимало підприємців називають такі нововведення несправедливими. Одна річ, коли мова йде про орендарів земельних ділянок, які вже в договорі оренди погоджують необхідний їм термін для будівництва. Однак прийняте рішення прямо зачіпає фізичних та юридичних осіб, які мають землю у власності.

Чималій кількості підприємців, які з тих чи інших причин не встигли завершити будівництво за три роки, або ж практично завершили його, але не встигли здати в експлуатацію, нещодавно прийшли рахунки за землю, що в десятки разів перевищують попередні платежі. Люди називають це рішення нічим іншим, як обкраданням.

“Яке право має міська рада лізти на мою приватну територію? Моє будівництво на 90% завершене (на фото – праворуч), але не здане в експлуатацію. Такий будинок ніяк не псує благоустрій, але, тим не менше, мені нарахували підвищений податок на землю. Будинок поруч не потрапив під таке оподаткування, бо переведений у статус житлового. По іншу сторону – територія, поросла чагарниками, але на підприємця теж не поширюється цей закон, бо він не має декларації на початок робіт. Багатьом фізичним і юридичним особам, які мають землю у власності поприходили захмарні рахунки. У кожного може бути та чи інша причина, чому він не вклався в трирічний термін будівництва, але це його приватна територія. Якщо будівництво псує благоустрій міста, міська рада може скласти відповідні приписи та зазначити, що саме треба виправити чи приховати. Для цього є всі можливості зараз. А такими рішеннями благоустрій не покращиться, та й будівництва навряд чи пришвидшаться” – зазначає трускавецький підприємець, противник прийнятого рішення Сергій Кнюх.

Зараз підприємці в судовому порядку вимагають скасувати рішення міської ради. Хоча б в частині, яка розрахована на фізичних та юридичних осіб, що мають землю у власності.

Минулого тижня відбулось перше засідання по цій справі. Розгляд її продовжуватиметься, але вже зараз суд ухвалив задовольнити клопотання позивачів та призупинити дію рішення, яке стало предметом цього судового позову.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina