Трускавець долучився до підтримки навчально-реабілітаційного центру “Гармонія”, де лікують та реабілітують дітей із вадами опорно-рухового апарату.

НРЦ “Гармонія” знаходиться в Бориславі та є комунальною установою Львівської обласної ради. Заклад розрахований на 120 діток, сьогодні на постійному перебуванні тут знаходиться 93 дітей, які страждають від тих чи інших захворювань опорно-рухового апарату та центральної нервової системи. Окрім них сюди регулярно навідується чимало інших дітей, які потребують якісної реабілітації.

Для вихованців центру заклад став рідною домівкою. Вони живуть тут, вчаться, розвивають свої таланти та крок за кроком наполегливо боряться зі своїми недугами. Вся школа-інтернат нагадує велику дружню сім’ю, де кожна дитина і кожен педагог чи лікар наче пазлики, які формують велику цілісну картинку. Тут немає випадкових людей, а працювати тут зможе далеко не кожен. Кожен лікар чи вчитель, який прийшов сюди, – фанат своєї справи. Вони живуть тим, що роблять, “горять” своєю роботою, віддаючи частинку себе маленьким, але таким щирим і відкритим, дитячим серцям.

Школа-інтернат “Гармонія” була заснована ще в 1962 році.  Тут виховуються діти, з вродженими чи набутими вадами опорно-рухового апарату. Школа працює за провідними методиками логопедії, застосовує лікувальну фізкультуру та фізіотерапевтичі процедури, які дієво допомагають лікувати дітей від наслідків поліомієліту та паралічів. Понад 80% вихованців – мешканці Львівщини, однак є тут дітки з інших, навіть віддалених, областей країни.

Школа радіє усілякій підтримці та допомозі, адже крапелька по крапельці вдається вибудовувати якісну базу, необхідну для повноцінного лікування та реабілітації дітей: робити ремонт старих приміщень, встановлювати необхідні для занять тренажери та інше обладнання, забезпечувати усім необхідним своїх вихованців.

До підтримки закладу долучився і курортний Трускавець. З бюджету міста було виділено 35 тисяч гривень на придбання трьох тренажерів, необхідних для занять дітей. Завдяки вправам вдається краще розробляти координацію тіла та покращувати дрібну моторику дитячих рук.

“Ми вдячні Трускавцю за те, що ви пішли нам на зустріч та долучились до придбання цих тренажерів. Вони є дуже важливими для занять дітей з інвалідністю. В нас є декілька програм, за якими ми працюємо і які дають потрібні результати в реабілітації наших вихованців” – зазначає директор центру Наталія Тіщенко.

Дитячий невролог Олег Гера, який працює в “Гармонії”, зізнається, – мріяв про такий тренажер для закладу вже давно. Він був конче необхідний, адже його багатофункціональність дозволяє розробляти кінцівки дітей, координацію рухів, моторику рук.

Окрім майже сотні стаціонарних вихованців, “Гармонія” приймає чимало діток з вадами опорно-рухового апарату, хворих на ДЦП чи інші захворювання. Вони приїжджають сюди з різних міст, бо реабілітація тут проходить на високому рівні. Чи не головною проблемою як для них, так і для всіх, хто дотичний до роботи закладу є дорога, що веде сюди. А вірніше її відсутність. До закладу, що розташований зовсім недалеко (по вул. Короленка в м. Борислав) дістатись не так вже й просто. Громадський транспорт туди не їздить, тож чимало батьків везуть своїх діток на візочках жахливим бездоріжжям. Поїздка в транспорті сюди – далеко не краща. Відстань, яку часом долають вихованці закладу, їдучи на заняття до Трускавця (в клініку Казявкіна) чи якусь екскурсію по цьому бездоріжжі – є для діток справжньою мукою. Тож вихованці закладу, як і його керівництво, давно мріють, що колись їхні прохання почують і до їхнього центру прокладуть нормальну дорогу.

Та незважаючи ні на що дітки, що проживають тут, випромінюють неймовірний заряд позитиву. Вони надзвичайно комунікабельні, щирі та відкриті. Вони радіють життю, насолоджуються кожним його проявом, з особливим блиском в очах. Бо в них живе надія…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina