Державна екологічна інспекція у Львівській області закликає не палити суху траву та сміття, бо це забруднює середовище, погіршує здоров’я і може зменшити вміст гаманця на кругленьку суму – повідомляє ЗІК з посиланням на Держекоінспекцію. За спалювання сухої трави людина може отримати від 170 до 340 гривень штрафу, а посадова особа – від 850 до 1190.

Держекоінспекція наголошує, що під час підпалу сухої трави повітря насичується значною кількістю шкідливих речовин, які провокують ракові захворювання.

Якщо на власне здоров’я наплювати – то можна хоча б згадати за тваринок, чиїх зародки у яйцях гинуть від вогню.

Не дивно, що такі дії можуть спричинити серйозну пожежу і знищити оселі та господарські угіддя. Крім того, якщо листя та трава не перегниють, то ґрунт не отримає усі необхідні речовини. Буде не таким родючим.

За такі підпали людина може отримати від 170 до 340 гривень штрафу, посадова особа – від 850 до 1190 гривень. Якщо це буде в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду то допомога державі буде у вигляді від 340 до 680 гривень для звичайних людей і від 1190 до 1700 для посадовців.

«Відповідно до ч. 1 ст. 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.). Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 204 грн.)», – йдеться у повідомленні.

Додамо, станом на 20 жовтня На Львівщині за фактом виявлених порушень до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 та ч. 1 ст. 77 КУпАП притягнуто 246 осіб на суму 43 248 грн.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina