Серце курортного міста, Трускавецький курортний парк, дочекався реконструкції. Вже зараз там ведуться активні роботи: вимощують нові доріжки, викладають нові сходи, та що найважливіше – замінюють центральний колектор. Чимало робіт планують завершити ще цієї осені. А вже з наступного року, їх продовжать, із майже удвічі більшим фінансуванням.

Курортний парк – це улюблене місце відпочинку і трускавчан і гостей міста-курорту. Він завжди славився своєю неповторною природою. Це більш ніж півсотні гектарів мальовничої трускавецької природи, підкріплені наявними тут пам’ятками архітектури, – символами лікувальних джерел міста. Однак, за роки свого існування, він став доволі занедбаним. Люди, що приїжджають до Трускавця на відпочинок, відзначали, – такої природи, як тут, годі десь пошукати, однак доріжки, алейки, сходи – настільки зруйновані, що комфорту від прогулянок парком – вкрай мало.

Та найбільш кричущою проблемою курортного парку міста була стара система водовідведення. Похилий рельєф парку призводить до того, що всі стічні води з верхнього мікрорайону міста та каналізаційні труби сходяться в одному місці – біля пам’ятки архітектури Едвард в центральний колектор. Він же впродовж багатьох років потребував заміни. Розміри колектора не здатні витримати чималі об’єми води, до того ж він постійно замулювався. Тож при перших сильних зливах, нижня частина парку, біля Едварда, включаючи практично весь бульвар Торосевича опинялась затопленою.

Сьогодні ж у курортному парку міста ведуться активні роботи з його реконструкції. Старий колектор діаметром 400 мм було замінено в найбільш проблемній ділянці (біля Едварда) на новий (1000 мм). Весь найпроблемніший відрізок замінити за один раз не зможуть, частину робіт доведеться відкласти на наступний рік. Однак, вже сьогодні, посадовці міськради запевняють, що заміна колектора дасть можливість уникнути таких затоплень, які ми могли спостерігати в цьому році.

“Загалом по реконструкції курортного парку заплановано ще багато робіт. На жаль, за браком коштів, ми не зможемо зробити усього зараз. Найважливіше, це заміна колектора на новий, діаметром 1000 мм. На території, між Едвардом і бюветом наразі доведеться залишити стару плитку, але вже на наступний рік ми плануємо вимостити цю територію новою гранітною плиткою. Колектор від Едварда вглиб парку і близько ста метрів вздовж бульвару Торосевича продовжать замінювати в наступному році. Зараз було важливо зняти напруження саме з цієї найбільш проблемної ділянки, місця, в якому сходяться каналізаційні труби в один центральний колектор. Окрім заміни колектора, діаметром 400 мм на новий, діаметром 1000, ми замінюємо також сусідній каналізаційний колектор, діаметром 300 мм, для побутових стоків. Також ми поступово замощуємо бруківкою прогулянкові доріжки в парку, проводяться завершальні роботи по реконструкції нових сходів у парку. Заплановані також роботи з облагородження території, вимощення стежок до пам’яток архітектури, укріплення старих підпірних стінок, огорож, які, на сьогоднішній день, перебувають у занедбаному стані. А доріжки, які вимощуємо зараз, викладаємо різною бруківкою, відділивши крайню смугу під велодоріжки” – зазначив заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький.

 

Нагадаю, що Трускавець сподівався залучити кошти на реконструкцію курортного парку з Євросоюзу. Для цього місто брало участь у проектах тристороннього співробітництва “Україна-Польща-Білорусь”. Однак, ці спроби поки не принесли успішних результатів. Тому наразі всі роботи, які ведуться в курортному парку, лягають на плечі Трускавця. З бюджету було виділено майже 3, 5 мільйона гривень цьогоріч на проведення найбільш нагальних робіт. Чималу підтримку Трускавець отримав також з обласного бюджету, – близько 2 мільйонів гривень.

“В цьому році на роботи в парку було виділено близько 3, 5 мільйонів гривень з бюджету міста. На наступний рік ми плануємо готувати бюджетний запит від управління ЖКГіБ на суму 5 мільйонів гривень. Якщо, його затвердять, то саме такі кошти з бюджету міста підуть на фінансування подальших робіт в парку. Чи отримаємо якісь додаткові кошти на ці роботи з області і якими вони будуть – поки невідомо” – розповідає начальник УЖКГіБ Сергій Максимич.

Також в рамках проведених робіт, планується здійснити обстеження дерев, що ростуть у парку. Чимало їх станом на сьогоднішній день, старі, часом доволі аварійні. Тож приведення парку до належного стану супроводжуватиметься також очищенням його від тих дерев, що можуть нести небезпеку.

“Ми плануємо провести попереднє обстеження, спільно з дендрологом, задля того, щоб мати детальні висновки відносно того, які дерева потребують вирубки. Але, в будь якому разі, якщо ми зрубуватимемо одне старе дерево, замість нього треба буде садити два молоді” – каже Олексій Балицький.

Окрім цього, місто вже вкотре звертається з офіційними заявами до ПрАТ Трускавецькурорт, зобов’язуючи його відновити (відреставрувати) пам’ятку архітектури Едвард, яка неодноразово потерпала від затоплень курортного парку.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina