Поблизу Модрич, на руднику №2, стався черговий обвал грунту. Невеликий у діаметрі, порівняно з попереднім, однак глибина його, за твердженням МНС-ників, до 60-ти метрів.

Черговий обвал грунту стався по-іншу сторону дороги, зі сторони Модрич, де колись було озеро. Сьогодні там під землю “пішла” річка, знайшовши собі місце в порожнині карстових порід. Діаметр обвалу становить всього кілька метрів, однак глибина його – близько 60-ти метрів. Тому, цілком можливо, що найближчими днями можливі крайові обвали грунту.

Працівники МНС зазначають, що наразі лише перебувають на місці події, моніторячи ситуацію. Вони чекають вказівок з області. Представник “Полімінералу”, що перебував біля обвалу, зазначив, що ситуація була прогнозована ними, так як річка розмиває грунт та потрапляє до порожнин. Про те, що обвал буде вони знали, однак загрози в тому, що сталось, для оточуючих міст чи сіл не вбачають жодної.

Тим часом у Львові відбулось засідання комісії ТЕБ та НС. На ньому побував заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький, який одразу ж прокоментував ситуацію та повідомив про вказівки, які дав відповідним службам губернатор Олег Синютка.

“Там, де потрапляє вода, вже завтра розпочнуть роботи, задля того, щоб відвести русло річки в сторону с. Модричі. Для цього русло візьмуть в трубу, – щоб унеможливити подальше попадання води в пустоти та підмивання грунту. Окрім цього я виступив на комісії з приводу того, щоб негайно, невідкладно науковці приступили до виконання робіт, так як можливостей зараз проводити тендери і чекати 30 днів немає. Синютка дав з цього приводу відповідне доручення: щоб працювали не лише одні науковці, а спільно і Інститут нафти і газу і Політехнічний інститут і інші спеціалісти. Щоб до виконання робіт була залучена ціла колегія науковців і спеціалістів” – зазначив Олексій Балицький.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina