На вулиці Шевченка у Трускавці, незважаючи на спротив активістів та депутатського корпусу ради, таки відкрився та функціонує самовільно зведений ринок.

Нагадаю, що новий ринок почав рости на вулиці Шевченка ще наприкінці весни. Без жодних погоджень та дозвільних документів тут почалось зведення старих металевих каркасів, які виглядали вкрай неестетично. Декілька разів з цього приводу засідала земельна комісія. Депутати проводили виїздні засідання, робили заміри самозахопленої території та вимагали звільнити її. Відповідні приписи декілька разів складав відділ благоустрою ТМР, однак жодного разу вони не були виконані. Зведення ринку продовжувалось.

Ринок почали зводити біля корпусу санаторію “Берізка”, що належить ПрАТ “Трускавецькурорт”. Земля, на якій почали будувати торгові павільйони перебувала в оренді у Трускавецькурорту. Однак, недобросовісні власники ринку не гребували тим, щоб вилізти за межі дозволеної ділянки та захопили під ринок близько 60-ти м2 вулиці Шевченка, що є землею міста. Жодної копійки орендної плати до міського бюджету не надійшло.

Сьогодні ринок запрацював, бутіки заповнені товарами, там, не зважаючи ні на що, ведеться торгівля. За інформацією, відомою нам з приватних джерел, підприємці вклали чималі суми у зведення ринку (в можливість мати тут торгові точки).

Нещодавно ПрАТ “Трускавецькурорт” продав приміщення “Берізки”, – такому собі ТзОВ “Трускавець апартмент”. Зміна власника нерухомого майна тягне за собою також переоформлення договору оренди землі. На останній сесії міської ради, депутати проголосували за припинення договору оренди земельної ділянки на Шевченка 28 та Шевченка 30 для ПрАТ Трускавецькурорт та надання дозволу ТзОВ “Трускавець апартмент”.

За інформацією відділу землекористування ТМР, новий власник “Берізки” – ТзОВ “Трускавець апартмент” ще не звернувся до них задля оформлення договору оренди. В рішенні, проголосованому міськрадою, одним із пунктів було зобов’язання нового орендаря провести повне відновлення прилеглої території. Мовляв, новий власник “Берізки” мав би знести всі прибудови та відновити первинний стан території, прилеглої до корпусу “Берізка”. Однак, в тексті рішення цей пункт вказаний доволі розмито, тож чи зможе він когось до чогось зобов’язувати – сказати важко.

Про плани ТзОВ “Трускавець апартмент” також відомо небагато. Занедбаний стан “Берізки” та неофіційна інформація свідчать про можливість її знесення. Однак поспілкуватись з представниками фірми та дізнатись про плани з перших уст, на жаль, не вдалось.

З інформації, наявної у базі YouControl видно, що фірма зареєстрована всього два місяці тому в Івано-Франківську. Її керівником є Качур Олег Васильович. За тою ж адресою зареєстрована ще одна фірма – ТзОВ “Франківський Дім Буд”, з тим же керівником. До слова, – не набагато старша, бо з’явилась всього три місяці тому. Чи планує фірма робити щось із уже навяними будівлями і чи входить в їхні плани знесення незаконно зведених торгових павільйонів – на ці питання нам поки ніхто не дав відповідей.

Тим часом, відділ землекористування ТМР, ще влітку, після ігнорування їхніх приписів, скерував звернення до місцевого відділення поліції. Його було внесено у Єдиний реєстр досудових розслідувань. За фактом незаконного захоплення землі триває слідство, хід якого поліція поки не коментує.

Нагадаю, що до зведення торгових бутіків на вулиці Шевченка має причетність сім’я депутата Трускавецької міської ради Віри Сазонової. Про це неодноразово заявляли громадські активісти, закиди щодо цього лунали і в депутатському корпусі ради. Однак депутат на такі питання лише відмовчується і жодним чином їх не коментує.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina