Сьогодні, 7 листопада, впродовж години дорога сполученням Дрогобич-Трускавець була перекрита. Активісти заблокували рух транспорту, з вимогами якнайшвидшого вирішення проблеми, що склалась з обвалами на шахтах стебницького “Полімінералу”.

Понад місяць тому обвалився пласт землі над порожниною рудника №2 стебницького “Полімінералу”. Кілька днів тому ситуація набула продовження – вже по іншу сторону дороги відбувся ще один обвал, – річка Вишниця “пішла під землю”, знайшовши собі місце в підземних порожнинах. Розмивання прісною водою грунту назвали доволі небезпечним. Задля унеможливлення подальшого потрапляння води під землю, русло річки довелось взяти в трубу та відвести в сторону с. Модричі.

Однак обвали грунту не на жарт стривожили мешканців оточуючих населених пунктів, – люди, які проживають неподалік від територій, на яких стались обвали, бояться рано чи пізно опинитись під землею. Загрозу вбачають і у використанні автодороги, сполученням Дрогобич-Трускавець. Ще після попереднього обвалу, цим автошляхом обмежили рух великогабаритного вантажного транспорту. Про необхідність прокладення альтернативної дороги до Трускавця неодноразово зазначали чиновники як місцевого, так і обласного рівня. Однак досі роботи в цьому напрямку ніхто не розпочинає.

Задля того, щоб достукатись до влади та наголосити на важливості якнайшвидших дій, мешканці оточуючих міст та сіл вийшли на мирну акцію протесту. Люди впродовж години блокували рух автотранспорту на дорозі Дрогобич-Трускавець, біля зупинки Солець.

“Ми хочемо, щоб влада нас почула та почала нарешті робити реальні дії, щоб вирішити існуючу проблему. Ми живемо в страху чергового обвалу, боїмось, що від цього можуть постраждати люди, бо ті обвали, що стались, зовсім недалеко від нас. І дорогою їздити тепер небезпечно, тому ми й перекриваємо її” – наголошували учасники акції.

На акцію прибуло чимало людей, дехто з них приніс із собою плакати.

На місце події завітали також депутати місцевих та обласної рад, міський голова Стебника Петро Старосольський, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник та начальник Державної екологічної інспекції Львівщини Микола Маланич.

За словами посадовців, екстреної ситуації на сьогоднішній день немає,- ні загрози для населених пунктів, ні небезпеки в користуванні автодорогою Дрогобич-Трускавець.

“Підстав назвати дорогу аварійною наразі немає. Ті тріщини, які є на ній, могли з’явитись з часом, як це відбувається з кожною дорогою. В будь-якому разі, динаміку їх збільшення за такий короткий час прослідкувати важко” – зазначив начальник обласної екоінспекції Микола Маланич.

Натомість депутат Львівської облради від м. Стебника Юрій Нестор переконаний, що таке питання ні на місцевому, ні на обласному рівні не вирішити.

“Вирішитувати існуючу проблему повинна центральна влада, бо важелів впливу на місцевому рівні, як показує час, недостатньо. Знаю, що це питання піднімає зараз депутат від нашого округу Богдан Матківський, задля того, щоб на державному рівні вживати необхідних заходів” – наголосив Юрій Нестор.

Жодних офіційних заяв щодо вирішення існуючої проблеми поки не пролунало. Однак, люди таки сподіваються, що влада почує їх та приступить до якнайшвидших дій, не чекаючи чергових обвалів.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina