Через спротив бізнесу та громадськості вхід до трускавецького бювету можуть залишити безкоштовним. Такий меседж пролунав сьогодні на брифінгу міського голови Трускавця Андрія Кульчинського.

Сьогодні в малому залі міськради відбувся брифінг міського голови Трускавця Андрія Кульчинського. Було обговорено два питання, які впродовж останнього часу найбільше турбують громадськість, – обвали на шахтах “Полімінералу” та введення плати за користування бюветом мінеральних вод.

Щодо першого питання практично нічого нового присутні не почули. Спеціалісти працюють, русло річки вже відвели в сторону с. Модричі, а нових обвалів, за словами міського голови, найближчим часом не прогнозують. Необхідність прокладення нової, альтернативної, дороги до Трускавця таки є, але для цього потрібно дочекатись висновків фахівців, які досліджують територію та безпосередньо саму дорогу, на відрізку між Трускавцем та Сільцем. Вже існуючі висновки щодо населених пунктів є позитивними і жодних загроз для міст та сіл немає, – наголосив Андрій Кульчинський.

Куди більш активним виявилось обговорення теми платного входу до бювету. Міський голова зачитав присутнім проект рішення, який буде винесено завтра на засідання сесії. Першим пунктом у ньому є “припинення процедури введення платного входу у бювет мінеральних вод Трускавця”. Цьому передувало різке невдоволення бізнесових кіл міста, неодноразові громадські збори з вимогами недопущення введення плати за вхід у бювет, протестна акція та потрощені активістами турнікети.

Наступними пунктами йде: створення спільного корпоративного підприємства між міською радою та ПрАТ “Трускавецькурортом”, забезпечення укладання договорів з усіма санаторно-курортними закладами, приватними готелями, віллами, садибами на предмет придбання ними мінеральних вод. До слова, сьогодні з понад 70-ти наявних санаторно-курортних закладів міста, лише 30 мають заключені договори з Трускавецькурортом та сплачують йому за воду.

Наступними пунктами того ж рішення є: звернення міської ради до Державної служби геології та надр України з метою одержання Комунальним підприємством “Трускавецька міська гідрорежимна геологічна експлуатаційна станція” спеціального дозволу на видобування надр та розгляд можливого переходу майна свердловин мінеральних вод до комунального підприємства “ГГРЕС”.

З почутого на брифінгу зрозумілим стає те, що спільне підприємство з ПрАТ Трускавецькурортом таки спробують створити. Наразі, місто зіштовхнулось з рядом юридичних перепон, тому процес створення СП суттєво затягнувся. Розривати договір з ПрАТ влада наміру не має, принаймні зараз цього робити ніхто не буде.

В перспективі влада намагатиметься відновити комунальну ГГРЕС – підприємство, яке створили багато років тому, однак так і не запустили в дію. Сказати конкретно, як відбуватиметься цей процес, скільки часу він може зайняти і скільки коштуватиме місту утримання такої структури, – детально поки ніхто не може.

“Ми розглядаємо декілька варіантів подального розвитку подій, але сьогодні, якщо ми розірвемо договір, не маючи ліцензії на видобуток мінеральних вод, ми можемо залишитись ні з чим і курорт може зупинитись на невизначений час. Тому нам вкрай важливо, щоб питання позбавлення ліцензії Трускавецькурорту розглядалось в той же час, що й надання ліцензії комунальному підприємству” – наголошував Андрій Кульчинський.

“За попередньою інформацією можу зазначити, що Державна служба геології та надр України готова всіляко сприяти місту в отриманні комунальним “ГГРЕС” ліцензії на видобуток мінеральних вод. Але цей процес може потребувати часу. Сьогодні важливо донести, що плати за вхід до бювету не буде. Мінеральні джерела є власністю громади міста і плати в бюветі не мало б бути ні з 1 грудня, ні з будь-якої іншої дати” – зазначив заступник міського голови Олексій Балицький.

Окрім журналістів, на брифінг завітали депутати міськради та громадські діячі. Чимало з них висловились з різкою критикою відносно планів влади на створення СП з ПрАТ “Трускавецькурортом”. Критично висловився з приводу співпраці влади із ПрАТом присутній на брифінгу Лев Грицак.

“Чи принесло користь місту створення напівприватного водоканалу? Невже ви досі не переконались у тому, що домовленості з такими підприємствами, які вже зарекомендували себе погано, жодної користі місту не принесуть?” – наголошував міський голова курорту 2002-10 рр Лев Грицак.

Ще різкіше виступив Володимир Шиманський. Не добираючи фраз він звинувачував владу у співпраці зі злодіями. Критично в адресу Трускавецькурорту висловлювались також Віктор Пиців та депутат міської ради Богдан Габшій.

Головними аргументами було те, що ПрАТ роками обкрадав Трускавець, викачував з міста гроші та, замість докладатись до розвитку міста, псував його імідж.

Проект рішення вже завтра повинні розглянути на сесії міської ради. Чи проголосують його саме в такому вигляді та й чи підтримають таке рішення взагалі – сказати важко, так як єдності в депутатському корпусі, на жаль, не видно.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina