Депутатів Трускавецької міської ради назвали “безбожниками”. Такий статус приписали міським обранцям мешканці багатоповерхівки на Мазепи 2, що прибули на сесію, щоб “захищати” свій будинок від “злих управителів”, які вже більш ніж півтора року не можуть приступити до обслуговування їхнього будинку.

Друге пленарне засідання 35 сесії ТМР видалось куди спокійнішим за попереднє. Однак спірним вкотре було питання списання з балансу комунального підприємства “Трускавецьжитло” багатоповерхівки на Мазепи 2. Нагадаю, що питання не можуть розглянути вже більш ніж півтора роки. Незважаючи на звернення людей щодо списання та наявність управлінської компанії, обраної для обслуговування будинку, списати п’ятиповерхівку з комунального балансу досі не можуть. Питання натомість вже давно перейшло в розряд політичного. Сьогодні на сесію завітала частина мешканців, які є прихильниками створення ОСББ в їхньому домі. Вони кидались звинуваченнями в тих депутатів, які підтримали списання будинку, як того вимагає закон.

“9 листопада Верховна рада прийняла Закон про комунальні послуги. В ньому чітко розписано, хто є власником будинку і хто може бути управителем. Жодного слова про балансоутримувача там немає. До управителів прирівняли і ОСББ. Мешканці повинні самі визначитись щодо форми управління, бо це їхня приватна власність і влада не повинна втручатись в такі питання. А що стосується списання, то це має відбутись і з балансу мали б списати всі будинки” – зазначив депутат Андрій Степаненко.

Присутні на сесії мешканці після цитувань закону кілька разів назвали депутатів “безбожниками”, вимагаючи того, щоб будинок ні в якому разі не списували. Не втрималась від репліки і депутат Віра Сазонова, мешканка будинку та ініціаторка багаторазових спроб створення ОСББ. “Справа перебуває в апеляційному суді, тому поки немає рішення, я б просила будинок не списувати і дати можливість людям визначитись” – сказала Сазонова.

Нагадаю, що визначаються мешканці вже більш ніж півтора роки. Декілька спроб створити ОСББ не увінчались успіхом, – голосів за створення об’єднання співвласників у будинку завжди бракувало та й з обранням голови визначитись люди ніяк не могли. Однак, після того, як більшість обрала методом управління – заключення договору з управлінською компанією “Тепле житло”, депутат взялась скасовувати рішення зборів через суд. Рішення першої інстанції виявилось не на її користь так як Трускавецький суд визнав протоколи зборів мешканців законними а рішення зборів чинними.

Проголосувати списання будинку з балансу депутати вкотре не зуміли. “За” висловились 12 міських обранців, інші – знову утримались.

“Я, як голова комісії з питань ЖКГ пропоную ще раз зібрати мешканців будинку через два тижні і за присутності нашої комісії провести збори та спробувати створити ОСББ, обрати голову, якому ви довіряєте, а вже тоді ви зможете заключати договір з тим же “Теплим житлом” чи іншою управительською фірмою” – запропонував депутат Мирослав Мицько. Прихильники ОСББ таку пропозицію підтримали. Яким буде рішення апеляційного суду і чи будуть повторні спроби створення ОСББ – дізнаємось вже згодом.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina