В ближчому часі, по завершенні всіх наукових досліджень, близько 200 гектарів лісу, поблизу села Воля Якубова, можуть стати заповідною територією. А в селі планують відкрити музей провідника ОУН Андрія Мельника.

За ініціативи громадської організації «Теренкур» та за підтримки Дрогобицької РДА, відповідну ідею вже подали на розгляд Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА.

Звернення щодо доцільності створення заказника «Воля Якубова» подав на розгляд Департаменту голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко ще в березні 2016 року. Ідею було підтримано і вже з квітня науковці університету «Львівська Політехніка» розпочали активну роботу в напрямку дослідження території та наявного там рослинного і тваринного світу.

Воля Якубова є родинним селом провідника ОУН Андрія Мельника. Окрім заказника, в селі планують створити його музей, де зберуть речі відомого українського націоналіста, членів його родини, цікаві документи щодо діяльності організації, – все, що збереглось з тих часів та може містити музейну цінність.

Питання створення заказника проходитиме остаточне погодження на рівні області по завершення наукових досліджень, але вже сьогодні ініціатори створення заказника наголошують на доцільності його створення та необхідності збереження наявних природних ресурсів. На сьогоднішній день на досліджуваній території були виявлені рідкісні види карпатських рослин, деякі з них занесені до Зеленої книги України.

9 кілометрів дороги від села до Дрогобича свого часу були прокладені війтом села, батьком Андрія Мельника, Атанасом Мельником. Не виключено, що дорога буде виділена як окрема пам’ятка природи у межах лісового заказника та названа іменем Атанаса Мельника.

Сама територія майбутнього заказника повинна слугувати меморіальним місцем збереження національної пам’ятки – батьківщини героя Андрія Мельника, чия постать є знаковою для українців. Сьогодні триває активна робота над зібранням матеріалів для музею.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina