Для Трускавця проблема наявності бродячих собак стоїть доволі гостро. Незважаючи на вжиті заходи та проведену стерилізацію, зграї собак продовжують розгулювати містом, а часом навіть кидатись на перехожих.

Завдяки кількарічним зусиллям волонтерів, робочому візиту представників організації “Чотири лапи” та фінансуванню з місцевого бюджету вдалось провести стерилізацію бездомних собак міста. Пророблена робота дає можливість контролювати кількість бродячих тварин та запобігати їх збільшенню. Однак, проблему наявності бездомних тварин, які розгулюють вулицями міста, проявляють агресію по відношенні один до одного, а часом і до людей, – це не вирішило.

Неодноразово і трускавчани і гості курортного міста скаржаться на наявність чисельних зграй собак, які поводять себе доволі агресивно. Поліція на такі виклики часто не реагує, влада не надто поспішає продовжувати роботу в напрямку вирішення цієї проблеми.

“Ми багато разів наголошували на необхідності створення собачого притулку. Те, що тварина стерилізована, усіх проблем не вирішує. Собаки продовжують розгулювати по місту. Є декілька зграй, які можна бачити то в тому, то в іншому районі міста. На сьогоднішній день практично усі бродячі собаки стерилізовані, але часто буває, що цуценят підкидують самі люди, собаки яких не є стерильні. Скільки б ми не переконували людей, наразі вони стерилізувати своїх тварин не дають” – наголошує зоозахисник, представник ГО “Мокрий ніс” Наталя Пуртак.

Я нагадаю, що стерилізація тварин проводилась силами волонтерів та КП “Парк Курортний”. З місцевого бюджету були виділені кошти на оплату операцій. На базі підприємства знаходились вольєри для перетримки стерилізованих собак. Прооперовані собаки в подальшому не можуть мати потомства, що дає можливість контролювати чисельність бродячих тварин на вулицях міста. Однак, після стерилізації тварин відпускають на волю і вони продовжують розгулювати містом.

“Ми максимум зусиль докладаємо для того, щоб прилаштувати цих тварин. Після проведення стерилізації, ми вакцинуємо та кліпсуємо собаку і намагаємось знайти їй господарів. Багато собак були прилаштовані впродовж останнього часу, але знайти господарів для всіх не вдається. Досі багато тварин залишаються бездомними і з цим треба щось робити” – наголошують волонтери.

Люди тим часом розділились в думках з приводу цього питання. Є такі, хто тварин вигороджує та захищає. Мовляв собаки не винні в тому, що у них немає господарів, – вони просто хочуть їсти. Інші налаштовані доволі радикально і бачити тварин на вулицях не хочуть. Тим паче ставати свідками чи жертвами їхніх нападів.

Всі розуміють, що питання за один день не вирішити. Воно потребуватиме часу та коштів з бюджету міста. Однак, головне, щоб було бажання його вирішувати. Наразі ж влада бачити притулок для тварин в межах міста категорично не хоче. За словами заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького, притулок рано чи пізно буде, але він повинен бути за межами міста.

Де б він не був, головне, щоб кроки щодо його створення почали робити. Проблема бездомних тварин, які розгулюють вулицями міста стосується не лише Трускавця. Вона актуальна для всіх міст і накладає негативний відбиток їх іміджу. Особливо для міста-курорту.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina