Вчора, 21 листопада, в Україні відзначали 4-ту річницю початку Революції Гідності – День гідності та свободи.

Увечері 21 листопада 2013 року у відповідь на відмову Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з ЄС та відмову від курсу на євроінтеграцію на Майдані Незалежності в центрі Києва почали збиратися обурені українці. Здебільшого це була студентська молодь.

Подальші події розвивалися дуже стрімко від мирного протесту і наметового містечка, до побиття студентів, вогненних барикад із шин, “коктейлів Молотова”, бруківки, і навіть відкритої стрільби по мітингувальниках. Протести охопили більшість регіонів України – згадує Цензор.Нет.

У підсумку в кінці лютого 2014 року Янукович і його “сім’я” втекли з країни, проте 106 учасників мітингу в центрі Києва, так звана Небесна Сотня, були вбиті, а кілька тисяч громадян, учасників Євромайдану в різних регіонах України, постраждали. Сама ж Революція Гідності перейшла у війну проти російської агресії, оскільки Російська Федерація, скориставшись ослабленням України, напала і окупувала частину території України – Крим і Донбас.

Минуло чотири роки. Революція продовжується, так як сьогодні люди відзначають, що реальних позитивних змін в країні не відбулось. Однак 21 листопада для українців є символічним днем, коли варто згадати всіх, хто віддав своє життя за зміни в країні та продовжувати боротись за свободу, гідність та незалежність.

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina