Реформи в Україні торкнулися трансформації правоохоронних органів. Відтепер розслідуванням злочинів займатиметься не прокуратура, а Державне бюро розслідувань. Очолив його вихідець з Львівщини Роман Труба, керівник юридичної фірми “Сектор права”, який раніше був прокурором Пустомитівського району Львівської області.

В рамках реформи правоохоронних органів, вже було створено Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції. А тепер відбулось переформатування прокуратури, яка відтепер вже не буде здійснювати слідства, а лише виконуватиме нагляд за його виконанням.

Створення Державного бюро розслідування має на меті запобігати, виявляти, припиняти, розкривати та розслідувати злочини.

Для цього у Бюро є наступні повноваження:

1 – здійснює оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування злочинів;

2 – здійснює розшук осіб, які переховуються від слідства та суду;

3 – використовує гласних і негласних штатних та позаштатних працівників для розкриття злочинів;

4 – матеріально і морально заохочує осіб, які надають допомогу в запобіганні, виявленні, припиненні і розслідуванні злочинів;

5 – забезпечує можливості для конфіскації коштів та іншого майна, одержаного внаслідок вчинення злочинів.

Також, ДБР може здійснювати і інші заходи, які спрямовані на швидке розслідування і розкриття злочинів.

А тому, якщо щодо Вас вчинили злочинні дії, необхідно буде разом із своїм адвокатом підготувати необхідну заяву та докази та звернутися із відповідними матеріалами до органів ДБР – повідомляє на своєму сайті адвокат Сергій Гула.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina