У Трускавці пройшов круглий стіл на тему “Життя та соціальний захист людей з інвалідністю”. На нього завітали представники влади та громадських організацій Трускавця, Дрогобича, Стебника, Стрия та Моршина, а також голова Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська.

“Інвалідність – це важка проблема. Всі люди її помічають, бачать, бо вона є повсюди, але по справжньому відчути це можуть лише самі інваліди. Проблем в цьому напрямку багато, працювати є над чим, але головне не зупинятись і крок за кроком рухатись вперед. Тут мають бути об’єднані зусилля і влади, і громадських організацій, задля того, щоб покращити життя людям з інвалідністю” – зазначила голова обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська.

Організатором круглого столу виступила міська організація інвалідів м. Трускавця під керівництвом Надії Заблоцької.

“Цьогоріч ми відзначили 20-ту річницю нашої організації. Хочеться подякувати усім небайдужим, які долучаються до підтримки та допомоги, владі – за те, що чують нас та йдуть назустріч, меценатам, які допомагають проводити заходи та надають підтримку членам нашої організації”. – сказала Надія Заблоцька.

На круглому столі були присутні представники Трускавецької міської ради: секретар ради Наталія Пономаренко та начальник управління праці та соціального захисту населення Віра Ільницька, депутат ТМР Руслан Цехмейстер, представники Стебницької міської ради: секретар ради Андрій Петруняк, депутат Богдан Митник. Були також представники відділів соціального захисту Стебника та Дрогобича та представники громадських організацій Трускавця, Дрогобича, Стебника, Моршина, Стрия, діяльність яких спрямована на допомогу людям з інвалідністю, а також меценат та пастор церкви “Добра новина” Анатолій Кузьмич.

Захід пройшов у формі вільного спілкування, в рамках якого кожен присутній розповів про ті кроки, які були зроблені для покращення життя та соціального захисту людей з інвалідністю в кожному з міст регіону та те, що вкрай необхідно вирішувати найближчим часом.

“Говорити можна дуже багато, – це відсутність пандусів в містах, погані дороги та ще гірші тротуари, по яких важко ходити, а ще важче їздити (на інвалідному візку), погане соціальне забезпечення (постійний брак коштів, бо все дороге), відсутність або обмежена кількість транспорту на якому могли б їздити інваліди. Проблем ще дуже багато і працювати треба над цим дуже багато” – зазначив депутат Стебницької міської ради, який на собі відчуває ці проблеми, Богдан Митник.

“Ми всі повинні долучатись по мірі своїх можливостей, крапля по краплі робити добрі справи та підтримувати людей, які цього потребують. Як кажуть, зі світу по нитці – і бідному сорочка. Люди які потребують допомоги були і будуть завжди. Так заведено в світі і це не просто так. Воно служить випробуванням для бідних – щоб вони не нарікали на життя, а для багатих – випробуванням на те, чи готові вони ділитись та допомагати тим, хто цієї допомоги потребує. Прийде час і вчинки кожного будуть оцінені.” – зазначив Анатолій Кузьмич.

Також в рамках круглого столу було вручено грамоти представникам Трускавецької міської асоціації інвалідів та самій організації в особі Надії Заблоцької за хорошу роботу та з нагоди 20-річчя асоціації інвалідів Трускавця.

Питання, обговорені впродовж круглого столу планують зафіксувати протокольно, вказавши ключові проблеми інвалідів міст, які потребують вирішення вже сьогодні. Згодом їх мають скерувати у вигляді звернень до місцевих рад, задля залучення влади до вирішення проблем людей з інвалідністю.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina