Вчора, 19 жовтня, серед білого дня в центральній частині міста Дрогобич, відбулось резонансне побиття громадського активіста та кандидата в депутати Олега Балога. Хлопця жорстоко побили лише за те, що він розповсюджував свої агітки.

Sequence 01.Still002

Подія, яка мала місце об 11 годині дня в густонаселеному районі міста поблизу АвтостанціЇ, не може не шокувати. Адже той рівень, до якого опустились кандидати в депутати міста, настільки далекий від адекватної конкуренції, що більше нагадує “лихі 90-ті”.

Олег Балог багато років займається висвітленням важливих проблем міста в ЗМІ, є активним учасником руху “Чесно” та головою громадської організації “Антикорупція”. Це людина, яка роками робить свій внесок в розвиток міста та добивається прозорості та дієвості від владних структур. Сьогодні він також є кандидатом в депутати міської ради від партії “Громадянська позиція” по 16 округу, на якому проживає та проблеми якого відчуває особисто на собі. По цьому округу балотуються також кандидати від інших політсил. Однак найбільшу активність останніми днями проявляла Наталія Танчук (донька Василя Танчука).

Танчук Наталія, намагаючись заручитись підтримкою мешканців будинку №2 по вулиці В. Великого, організувала минулого тижня кронування дерев та зібрала людей на збори, де звітувалась про виконану роботу. Олег Балог тоді задав їй запитання: “Чи не можна розцінити вашу нинішню роботу як підкуп виборців?” На це пані Наталя зреагувала досить агресивно та пригрозила Олегу “закрити пельку”. Вже наступними днями, за словами хлопця, агітпродукцію, яку він розклеював на дошках оголошень біля під’їздів, постійно зривали.

Доказів хто це робив у хлопця не було. Поки він вчора не побачив на власні очі, як чоловік кремезної статури навмисне ключами розриває його агітки. Хлопець, який на той момент спілкувався з людьми біля під’їзду, вирішив зробити зауваження малознайомому чоловікові. Однак на пристойне прохання “Не зривайте агітки, для чого ви це робите?” почув у відповідь матюки та образи. Подальші спроби адекватно порозмовляти з людиною, ще більше вивели молодика з себе. Він накинувся на Балога та почав активно лупцювати його по голові. Поваливши Олега на землю, він сів на нього та продовжував наносити удари. Люди, які на той момент знаходились біля будинку, намагались заступитись за Олега та розірвати цю бійку. Декілька разів нападника відтягували від Балога, однак він вдруге та втретє кидався на хлопця, продовжуючи його бити та обзивати. Ні прохання припинити цю розправу, ні крики зі сторони присутніх людей не могли втихомирити агресивного та неадекватного чоловіка. Єдине чим аргументував нападник свої дії це словами “Щоб я тебе і твоєї агітації тут не бачив! Тут мають висіти лише агітки Наталі Танчук!”.

Після побиття на місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка склала відповідний протокол. Олег Балог поїхав знімати побої в поліклініку, де у відповідь почув від лікаря “Я не можу вам допомогти, бо я вже у відпустці”. Тому хлопець був змушений їхати до міської лікарні, де його оглянули та поставили попередній діагноз “закрита черепно-мозкова травма”. Сьогодні активіст перебуває в нейрохірургічному відділенні Дрогобицької міської лікарні та проходить детальне обстеження, яке допоможе встановити, які ще травми він отримав. Тут, в лікарні, Балог зустрів і свого нападника, який стояв з рентгенівським знімком. Як згодом виявилось, нападник бив Олега настільки сильно, що зламав собі фаланги пальців та руці, після чого йому наклали гіпс.

Знімальна група “Трускавець онлайн” побувала в лікарні та поспілкувалась із потерпілим активістом. “В мене в житті ніколи не було таких ситуацій,- розповідає Олег Балог,- бо я звик все вирішувати мирно, шляхом спілкування, шляхом компромісу. Тому я навіть не пробував вв’язуватись у цю бійку та лише просив його “зупинися!”, “перестань”, але він на це не реагував. Я пробував тікати, але він мене наздогнав і продовжував бити. Я не знав раніше цієї людини, однак згодом я дізнався, що це був чоловік Наталії Танчук Андрій Дорошенко. Він мені кричав, матюкаючись, що тут має бути лише її агітація і погрожував, що, якщо він мене тут побачить, то мене вивезуть далеко звідси, де мене нескоро зможуть знайти…” Олег сьогодні почувається не надто добре. Йому важко говорити та сидіти, він швидко втомлюється та відчуває постійні головні болі.

Один із свідків бійки, Юрій Сухий, в той момент проходив повз будинок. Він побачив, як невідомий йому чоловік наздоганяв Олега Балога. “Вони бігли вздовж будинку, а коли нападник наздогнав Олега, то вони зчепились в бійці. Я намагався словесно їх розборонити, однак це ніяк не діяло на них”. Сусіди Олега, які проживають з ним в одному домі, знаходяться в шоці від вчорашніх подій. “Як таке взагалі може відбуватися серед білого дня? Що це за методи такі, бандитські?” – відверто дивується старша жіночка, яка проживає в цьому домі.

00569.MTS.Still001

Ось так нечесно та злочинно ведуть свою передвиборну гру певні кандидати в депутати міста Дрогобича. Вони очевидно вважають себе “вибраними” чи “вищими” над іншими, дозволяючи собі та наближеним до себе людям чинити таке беззаконня. Ці люди поки не прийшли до влади, а лише рвуться до неї. Можна тільки уявити, що ж буде, коли вони стануть нею та візьмуть до своїх рук керівництво містом. Та сподіваюсь цей відвертий бандитизм послужить хорошим прикладом для виборців і вони зрозуміють нарешті, кого обирати ні в якому разі не можна.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina