У Трускавці встановили величний пам’ятник патріарху Йосифу Сліпому. Сьогодні навколо постаменту знову зібралось чимало людей, а настоятель церкви Покрови о. Володимир Бондарчук освятив встановлену на ньому табличку.

“Роботи над проектом були тривалими. Також довго вибирали підходяще місце для встановлення цього постаменту. Територія біля церкви Покрови виявилась якнайкращим місцем, адже саме тут люди, в’їжджаючи у Трускавець бачать постать Йосифа Сліпого і це дуже символічно” – зазначив архітектор Орест Скоп.

Робота над виготовленням пам’ятника є нелегкою працею і далеко не завжди майстрам вдається реалізувати її вдало та реалістично. Фігура Йосифа Сліпого вийшла надзвичайно вдалою, образ патріарха відтворений дуже точно та емоційно вдало. До цього доклався скульптор Ярослав Скакун.

“При виготовлені скульптури головну роль відіграють не стільки зовнішні риси людини, як емоційно-психологічний заряд самої особистості. В Йосифа Сліпого він дуже сильний, – це особлива постать, з чітким характером, з духовним зарядом, все це мабуть зіграло ключову роль при відтворені його” – зазначає скульптор Ярослав Скакун.

Чимало робіт було виконано не лише в процесі створення пам’ятника, але задля благоустрою прилеглої території. Сьогодні ж прилегла до церкви Покрови ділянка землі, на якій розмістився величний постамент Йосифу Сліпому, виглядає достойно та красиво.

“Я довго думав над тим, як привести цю територію до ладу. Мені приходили різні ідеї, я часом спати не міг спокійно через це, але мабуть дух патріарха Йосифа посприяв тому, що все вийшло якнайкраще. Дивлюсь зараз і милуюсь, бо справді територія виглядає гарно” – зазначив місцевий підприємець, автор благоустрою території Микола Добровольський.

На освячення таблички з іменем та роками народження і смерті провідника греко-католицької церкви, патріарха Йосифа Сліпого завітав також голова Львівської обласної організації ВО “Батьківщина”, екс-губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк.

“Мені дуже приємно бути присутнім тут, у Трускавці, на такій непересічній події, як відкриття пам’ятника Йосифу Сліпому. Це людина, яка заслуговує визнання та пошанування та з якої потрібно брати приклад молодим поколінням. Ще більш приємно те, що наша політична сила мала змогу долучитись до встановлення цього пам’ятника. Я дякую меценатам, силами яких цей постамент вдалось встановити і дякую всім трускавчанам, які підтримали таку ідею та вшановують пам’ять патріарха” – наголосив Михайло Цимбалюк.

“В подальшому ми плануємо встановити ще анотацію з інформацією про те, ким саме був Йосиф Сліпий, якою була його роль в житті нашої країни та в житті церкви. Задля того, щоб люди, особливо наша молодь, могли пізнавати більше інформації про героїв нашої нації та брати приклад з таких особистостей як Йосиф Сліпий. Хочеться вірити, що колись зусилля Йосифа Сліпого будуть втілені в реальність і ми матимемо єдину помісну українську церкву, яка буде майданчиком для об’єднання та зміцнення нашого народу” – зазначив меценат встановлення пам’ятника Лев Грицак.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina