Колись ринки вважались елітним місцем ведення бізнесу. Однак зараз, за словами провідних спеціалістів цієї сфери, вони наскрізь просочені корупцією, обманом та перетворились в «болото».

Sequence 01.Still003ю

В Дрогобичі є декілька ринків, які славляться своїми товарами та на які постійно з’їжджаються мешканці сусідніх міст та сіл. З поміж них є один, який, маючи можливо не надто привабливу торгівельну назву, стабільно приваблює клієнтів. Адже тут завжди можна знайти фірмові європейські товари за доступними цінами. Це – ринок «Чагарі», який знаходиться одразу поблизу Автостанції.

Директором ринку є Ігор Кушнір, який довгі роки займався облагородженням та доведенням до відповідного вигляду того «чагарнику», який колись знаходився на місці сьогоднішнього базару. Ринок «виріс» на виділеній під нього ділянці, розміром 4626 м2 і назву йому дали підходящу,- «Чагарі».

Sequence 01.Still001

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Тут всього 140 торгових місць в бутіках та ще 40 торгових місць у павільйонах, де активно здійснюють свою діяльність місцеві підприємці. Вони привозять, продають, а люди в свою чергу купують. І все було би дуже добре, якби вся ця діяльність велася в рамках закону. Однак в реальності все далеко не так.

Ринок на правах власності належить ТзОВ “Чанарі”, директором якого є Ігор Кушнір. Відповідно всі підприємці, які ведуть торгівлю в межах ринку та мають договори оренди повинні сплачувати за це орендну плату та послуги з утримання їх торгових місць. Однак влада міста почала активно протистояти нормальному функціонуванню ринкової діяльності. Об’єднана банда дрогобицьких управлінців довго намагалась зробити в місті ринкову монополію та передати управління нею до рук наближених до себе людей. Тому до директора «Чагарів» часто прибігали Росоха, Винницький, Лужецький, в головах яких на той момент уже був хитромудрий план щодо «Чагарів», недобудованого на той час «Максимусу», «Володаря», “Матадору”. Однак, коли спроби зробити це впиралися в тверду позицію Кушніра, між ними виникали конфлікти.

Тому, вже в час «правління» Радзієвського, та ж банда не придумала нічого мудрішого, ніж просто «кинути» директора «Чагарів» Ігоря Кушніра та провернути свою корупційну схему. За словами Кушніра, влада просто-на-просто «взяла в підприємців взятку в розмірі 40 тисяч доларів (по тисячі за торгове місце) та пообіцяла приватизувати через рішення судів. Таким чином за останні декілька років борг підприємців склав 5 мільйонів гривень за несплачену орендну плату та послуги. Більше мільйона гривень не поступило до міського бюджету за оренду землі. Сотні тисяч Єдиного податку». І що найцікавіше, то це те, що від підприємців цих грошей вимагати годі, – вони ж уже платили владним чиновникам. А останні тепер повертати те, на що «полакомилась» також не хоче, бо брали чуже, а віддавати прийдеться своє і назавжди. І визнавати своє хабарництво також не хоче: вони лише пальцями переводили один на одного (Радзієвський, Метик, Росоха, Кулиняк, Годяк та інші їхні спільники).

А віднедавна деякі підприємці-торгаші примудрились збільшити розмір хабаря та приватизувати по одній, а то і по дві торгові площі. Між деякими з таких підприємців (Коциловська, Лютик, Олеярник, Кривуц) навіть укладені мирові угоди про спільне та безперешкодне ведення торгівлі на ринку. Добре сприяє їм суддя Івасівка А. П., який уже декількома своїми рішеннями надає їм права для приватизації місць.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Судова тяганина навколо ринку тягнеться вже п’ять років, а кінця їй досі не видно. Рішеннями апеляційних судів скасоване право власності за горсткою сорока підприємців. Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду було незаконно визнано скасоване право власності суддею Гайдук, який на сьогоднішній день вже засуджений за свої злодіяння. Жодні судові рішення, жодні оскарження рішень виконкому, жодне трактування закону не може змусити міську владу дотримуватись його та поступати виключно згідно з його нормами. Рішення суддів неодноразово вказували на неправомірність діяльності виконавчого комітету, однак влада й надалі робила по-своєму.

Роками тягнеться ця конфліктна ситуація і знайти того, хто справді за неї відповість перед законом не так вже й просто. Особливо, коли ці люди й надалі займають високі посади в місті. І допоки чинна влада Дрогобича сидітиме в своїх кріслах, ситуація ніколи не зміниться. Доки ці прогнилі до кісток місцеві “політики-господарники” обиратимуться виборцями, доти нікому не під силу буде викорінити ці корупційні схеми.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina