Перед Трускавцем виставляють рахунок на 3 мільйони гривень за людей, пролікованих у лікарнях Дрогобича впродовж 2017 року. Відповідні вимоги Дрогобич ставить перед Трускавцем, однак платити курортне місто наразі не збирається і запевняє, що цифри є необгрунтованими.

“Станом на перше грудня за підрахунками Дрогобича, Трускавець мав би сплатити 2 мільйони гривень і за грудень нам додатково нараховують ще 1 прогнозований мільйон – за трускавчан, пролікованих у лікарнях Дрогобича. Але розрахунки Дрогобича не сходяться з тими розрахунками, які провели ми. В нас дані інші, тому говорити про те, що ми винні таку суму важко. Кількість людей, які були скеровані на лікування до Дрогобича, за нашими даними, набагато менша (85 пацієнтів). Також ми звертались у швидку, так як розуміємо, що часом швидка допомога може везти людей одразу в Дрогобич. За тими даними, які нам надали – до Дрогобича відвозили 30 людей.” – зазначив на сесії ТМР депутат та головний лікар Трускавецької міської лікарні Ігор Стасик.

“В той же час в нашому урологічному відділенні  було проліковано понад 270 людей з Дрогобича та Стебника. Наша лікарня витратила 2 мільйони 138 тисяч гривень на лікування іногородніх пацієнтів. Близько 600 тисяч було витрачено на дрогобичан, близько 200 тисяч – на стебничан. Якщо б у нас працювали медичні трансферти, ми б у цій ситуації тільки виграли” – наголосив Ігор Стасик.

Однак, станом на сьогоднішній день чіткості у медичних розрахунках між лікарнями мало. Відповідно до закону, людина має право лікуватись в тому медичному закладі, який обирає, або ж часто людину скеровують на лікування до іншого міста самі ж лікарі, так як кожна медична установа має переваги в тих чи інших напрямках. Однак, перераховувати одне одному кошти за пролікованих хворих ніхто не поспішає. Особливо в умовах, коли немає законних підстав вимагати цієї компенсації.

“На сьогоднішній день немає заключених договорів між медичними установами про бюджетні трансферти. Це має бути найпершим і найважливішим у цій ситуації – тоді буде офіційна підстава перераховувати гроші” – зазначив начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.

“Я чудово розумію проблеми Дрогобицької медицини. Але ми не можемо брати на себе тягар тих розрахунків, які мали б лягати і на Борислав, і на район. От район не перехував Дрогобичу ні копійки за пролікованих людей, при їхньому чималому бюджеті.” – прокоментував цю ситуацію міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Раніше фінансування медичної сфери велось з державного бюджету, тепер відповідальність за це повністю лягла на плечі органів місцевого самоврядування. Недофінансування медичної сфери Дрогобича в цьому році склало 36, 5 мільйонів гривень. Це призвело до оптимізації та реорганізації медичних установ. Задля зменшення дефіциту в медицині, Дрогобич звертається до міст-сусідів та району і вимагає переховувати кошти за пролікованих у Дрогобицьких лікарнях людей. Однак повертати кошти одні одним ні міста, ні район схоже не збираються.

Законних підстав повернути ці гроші через суд немає, так як досі ніхто не заключив договори про перерахунок медичних трансфертів. За словами Ігоря Стасика роботи в цьому напрямку – непочатий край і все досі залишається на рівні балачок.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina