Трускавецький атовець Іван Сенюта продовжує боротись за виділення йому трьох земельних ділянок в місті – для будівництва індивідуального житлового будинку, для садівництва та для зведення гаража. В той час як інші учасники АТО, через брак землі в місті, погоджувались на почергове отримання квартир в новобудовах, Іван вперто “воює” за отримання саме земельних участків.

Заяви на отримання земельних ділянок були написані Іваном Сенютою ще наприкінці 2016 року. Через невідповідність вказаних земельних ділянок умовам генерального плану міста, атовцю було відмовлено в їх задоволенні. Однак відмовлятись від своїх планів чоловік не поспішає, – кожне рішення він взявся оскаржувати через суд. І хоч суд не став на сторону атовця (лиш наклав заборону на відчуження обраної ним земельної ділянки), чоловік продовжує вимагати розгляду його заяв міською радою.

Сьогодні Іван Сенюта вкотре прийшов на засідання земельної комісії, щоб в черговий раз заявити свої вимоги та добиватись отримання земельних ділянок в рідному місті. В заявах атовця йдеться про виділення йому земель орієнтовною площею 1000 м2, 1200 м2 та 100 м2 під будівництво та обслуговування житлового будинку (біфункціонального житла, яке може бути використане для проживання та водночас для комерційного використання), під садівництво та для зведення гаража відповідно.

Всі три заяви стосуються землі на вулиці Помірецькій, що знаходиться в зоні житлової та громадської забудови. Ділянки на сьогоднішній день не мають присвоєних кадастрових номерів, атовець сам знайшов їх та вказав на них органу місцевого самоврядування, хоч, за словами працівників управління землекористування ТМР, вказані в заявах ділянки не відповідають наявній містобудівній документації.

У Трускавці є чимало атовців, – людей, які воювали та продовжують воювати в зоні АТО. Кожен із них, відповідно до закону України, має право на першочергове безоплатне отримання землі. Однак, через брак вільних земельних ділянок в місті, досі землю під індивідуальне будівництво житлових будинків нікому з атовців не надавали. Винятком став дозвіл на зведення багатоповерхівки по вулиці Довбуша, – земельну ділянку виділили атовцям, які самі вели перемовини з інвестором. У зведеній багатоповерхівці атовці зможуть отримати житло безкоштовно. Однак питання забезпечення усіх учасників АТО житлом це не вирішує, тим більше, що між самими атовцями єдності та спільної черговості немає. Іван Сенюта від наявних об’єднань атовців відсторонився та, очевидно, вирішив воювати самостійно.

“Як учасник АТО я розумію, що він прийшов не за чужим. Він вимагає того, що йому гарантує держава. Він воював і мабуть заслуговує цієї землі” – зазначив депутат та учасник АТО Василь Тимчишак.

Члени комісії, як і присутні на ній працівники земельного управління ТМР, тривалий час обговорювали можливості надання земельних ділянок атовцю. Зробити це, за їхніми словами, не так вже й просто. Тим більше, що зроблений виняток для одного атовця може спровокувати аналогічні вимоги зі сторони інших учасників АТО. Мовляв, якщо одному можна, то чому не можна всім іншим. А вільної землі в місті-курорті практично немає..

“Я все розумію, але, скажіть мені, будь ласка, що ми будемо робити з сотнею інших атовців, якщо вони завтра прийдуть і також почнуть отак вимагати землю?” – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, присутній на комісії.

Задовольнити заяви Івана Сенюти в такому вигляді, якими вони є сьогодні, депутати просто не могли. Це пояснили атовцю, рекомендувавши йому звернутись з заявою про розробку детального плану території та обіцяючи в подальшому піти назустріч на змінити цільове призначення земельної ділянки. Івану Сенюті рекомендували це відносно однієї з земельних ділянок, однак він вперто наполягає на задоволенні усіх трьох його заяв.

“Я доведу цю справу до кінця, чого би мені це не коштувало. Якщо треба, я попаду до самого Авакова, у мене є такі можливості, але я доведу, що я правий і ви дасте мені цю землю” – грозився атовець, який тривалий час звинувачує місцеву владу у небажанні виділити йому землю.

Іван Сенюта обіцяв сьогодні ж написати заяву про затвердження детального плану території. Її повинен розглянути виконавчий комітет ради. Наразі ж межі земельних діллянок не є визначені, а їх площа є орінтовною, так як ділянки не мають кадастрових номерів.

Чи виділять атовцю землю і чи не виллється ця ситуація у черговий конфлікт за участі інших атовців міста – покаже час. Наразі ж, ситуація з Іваном Сенютою демонструє те, як важко сьогодні задовольнити здавалося б законні та гарантовані державою права учасників АТО. Хоча б учасників АТО… Не говорячи про інших пересічних українців, які, відповідно до закону, також мають право на безоплатне отримання землі.

Нагадаю, що відмова у виділенні землі Івану Сенюті на одній з останніх сесій ТМР, вилилась у ряд звинувачень та образ, які атовець оприлюднював біля мікрофону в залі Народного дому. Учасник АТО звинувачував владу та депутатів в тому, що вони свідомо та спеціально не хочуть виділити йому землю, за яку він, як учасник АТО, воює вже більше року.

До слова, питання виділення земельної ділянки Івану Сенюті розглядали на сесії Доброгостівської сільської ради, де воно було підтримане місцевими депутатами. Однак, землі в Доброгостові атовець не хоче і це рішення, за його ж словами, буде скасоване. У Трускавці ж від боротьби за бажані земельні ділянки Іван Сенюта відмовлятись не планує.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina