Вчиняти дії щодо відновлення роботи комунальної ГГРЕС в місті-курорті й надалі ніхто не поспішає. Наразі влада навіть утримується від надання офіційних відповідей на депутатське звернення Руслана Цехмейстера, озвучене на останній сесії Трускавецької міської ради, 20 грудня.

Нагадаю, що в депутатському зверненні йшлось про те, що ПрАТ “Трускавецькурортом” не ведеться належний контроль за якістю мінеральних вод та експлуатацією мінеральних родовищ і запитувалась наступна інформація:

  • Чи ведеться належний контроль за станом гідромінеральної бази курорту?
  • Яка штатна чисельність ГРЕСу?
  • Чи було оголошено конкурс на посаду керівника комунальної ГГРЕС?
  • Який штатний розпис передбачено для підприємства?
  • Чи передбачено фінансування комунальної ГГРЕС в бюджеті Трускавця на 2018 рік і яке саме?

Процедура подання депутатського звернення виглядає наступним чином. Депутатське звернення подається на ім’я міського голови, як того вимагає закон. В подальшому воно повинне бути скероване до відповідного відділу, підрозділу чи посадової особи, яка відповідальна за запитувану інформацію чи сферу, якої вона стосується. Опісля, в десятиденний термін, депутатові мають надати офіційну відповідь.

Запитуване питання щодо відновлення роботи комунальної ГРЕС очевидно належить до розряду незручних, тому й відповідати на них не надто поспішали. Тим паче, що осіб, відповідальних за роботу над відновленням комунальної ГРЕС, над контролем щодо видобутку та реалізації вод мінеральних родовищ в місті-курорті, як таких очевидно й немає. А роботу в цьому напрямку ніхто й не поспішає розпочинати.

Натомість депутат отримав відповідь на своє звернення лише в частині, що стосується роботи ПрАТ “Трускавецькурорту” та приватного ГРЕСу. Товариство пише про те, що будівля ГРЕС, що знаходиться за адресою Помірецька, 51 не має встановленого функціонального призначення і може використовуватись не лише для розміщення адміністрації філії “Гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції”.

Наразі ж приміщення ГРЕСу опломбоване, ніхто там не працює і, як зазначав депутат у своєму зверненні, ймовірно готується “Трускавецькурортом” до продажу.

З офіційної відповіді ПрАТ “Трускавецькурорт” можна зрозуміти, що люди працюють, однак всі вони переведені до центральної адміністративної будівлі на бульварі Ю. Дрогобича, 2.

Тобто наявна будівля ГРЕСу сьогодні ПрАТ “Трускавецькурортом” не використовується. Однак, не використовуючи приміщення, ПрАТ все-одно звертається до міської ради з проханням продовжити їм договір оренди землі під будівлею ГРЕС на Помірецькій, 51 до 2028 року. Чи не для того, щоб мати змогу продати її?..

Теперішню чисельність співробітників ГРЕС у відповіді так і не було названо. Натомість, зазначено, що “штатна чисельність співробітників ГРЕС визначена товариством, виходячи із виробничої необхідності та економічно обгрунтованої кількості працівників для забезпечення якісного виконання покладених на філію завдань.”

“Що ж до проведення належного контролю за станом гідромінеральної бази курорту Трускавець, контролю за якістю мінеральної води “Нафтуся” та інших мінеральних вод Трускавця, повідомляємо, що відповідно до законодавства України, такий контроль покладено на відповідні органи державної влади….

Зі свого боку ПрАТ “Трускавецькурорт”, як надрокористувач Трускавецького родовища мінеральних вод та розсолів, неухильно дотримується встановленого порядку користування надрами та виконує всі обов’язки щодо їх охорони, які випливають зі спеціального дозволу на користування надрами, реєстраційний номер 2005, виданого 18.10.1999 року Державною службою геології та надр України…”

Діяльність ПрАТ Трускавецькурорт, впродовж його перебування у Трускавці, спричинила чимало неприємних, конфліктних та навіть антирекламних ситуацій для міста-курорту. Однак товариство вперто тримається за своє монопольне становище на ринку та поступатись не хоче.

Громада міста та бізнесові кола Трускавця неодноразово висловлювали свій спротив ПрАТ “Трускавецькурорту” та вимагали того, щоб видобуток мінеральних вод був у руках міста. Однак, влада поки не поспішає займати таку ж позицію і в дечому навіть підігрує монополісту, мотивуючи свої дії тим, що наразі це найкращий вихід, так як утримувати ГРЕС з місцевого бюджету буде надто вартісним задоволенням.

На депутатське звернення та колективні звернення ініціативних громадських зборів, які проводились неодноразово, посадові особи поки лише відмовчуються.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina