Традиційно в день Водохреща, 19 січня, трускавчани та гості міста-курорту збираються біля водойм задля того, щоб пірнати в ополонку. Йорданські моржування вже стали доброю традицією, бо люди вірять, що крижана вода в цей день приносить фізичне здоров’я та духовне очищення.

Цьогорічні моржування пройшли при тепліших погодніх умовах, ніж зазвичай. Температура була плюсовою, лише вітер спостерігався досить сильний. Та це не завадило затятим моржувальникам попірнати.

З року в рік для моржування на Водохреща визначають кілька місць, де попередньо прорубують ополонки у формі хрестів, а саме занурення в воду супроводжується короткою відправою священика та освяченням води. Впродовж усього дня в таких місцях чергують надзвичайники.

Облюбуваним місцем для моржування у Трускавці є озеро біля “Козацького хутора”. Хоча, як стверджують трускавчани, групи моржів можна було спостерігати і на питному водосховищі. Дехто ж обрав для Йорданських купань озера-“форельники” на Помірках.

 

Цьогоріч, – зізнаються працівники ДСНС, – їм доводиться ще й контролювати кількість моржів на льоду. Кілька днів морозу сприяло тому, що поверхня озера вкрилась шаром криги. Однак теперішня відлига призвела до того, що лід почав інтенсивно танути і місцями був надто тоненький. Тому черга до ополонки вишикувалась на березі, а пірнати людям доводилось по одному.

“Моржую вже кілька років – це суперові відчуття. Особливо на Йордан. Це чудова традиція, яка допомагає бути загартованішим впродовж всього року” – розповідає трускавчанин, щойно вийшовши з води.

Навідуються до озера поморжувати і приїжджі та гості з-за кордону.

“Це – супер. Україна – супер. Я дуже люблю вашу країну і ваші традиції. Слава Україні!” – завершує своє Йорданське купання закордонний відпочивальник.

Настрій, який панує під час Водохресних купань словами передати важко. І хоч з релігійної точки зору, пірнання в ополонку не має практично нічого спільного з самим святом Хрещення Господнього, – та все ж з року в рік Йорданські купання стають все більш поширеною традицією, яка згуртовує людей та заряджає їх здоров’ям та чудовим святковим настроєм.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina