Відбулись чергові громадські слухання щодо недобросовісної діяльності ПрАТ “Трускавецькурорту” в місті. В Народному домі Трускавця зібрався повний зал людей, які вкотре прийшли висловити своє обурення діям монополіста, в чиїх руках перебуває видобуток та реалізація трускавецьких мінеральних вод.

На зборах були присутні представники депутатського корпусу Трускавецької міської ради, представники бізнесу, небайдужі мешканці міста. Завітав на обговорення колишній міський голова Трускавця Лев Грицак, який неодноразово висловлювався в підтримку дій громади. Прибув також багаторазовий кандидат на цей пост Ігор Кісак з представниками “Конгресу українських націоналістів”.

 

Перед присутніми мали змогу виступити всі охочі, кому накипіло та хто хотів докинути каменів в город ПрАТ Трускавецькурорту. А накипіло людям добряче. Поміж присутніми не знайшлось мабуть жодної людини, яка сказала б хоча б одне добре слово в адресу приватної структури. Натомість усі зійшлись на думці, що дії Трускавецькурорту були і є руйнівними для міста. За час діяльності “Трускавецькурорту” всі люди мали змогу спостерігати за розоренням та розпродуванням колись профспілкового майна, за тисячними звільненнями працівників, за занедбанням існуючих закладів надкаптажних споруд та неналежною експлуатацією самих джерел. Ті та інші аргументи лунали з уст людей вже неодноразово. Однак на вчорашніх зборах громаду “підігріли” ще дужче.

Вислухавши доповідь колишнього архітектора міста Олександра Грищенка, в якій було ретельно проаналізовано засновників, власників та співвласників знаного нами “Трускавецькурорту”, люди розлютились ще більше. За словами п. Грищенка, корені підприємства ведуть до російських власників, а кінцевими засновниками є Кіпрська та Британська офшорні компанії. Саме туди, в офшорні зони, роками викачувались гроші з міста. Власником однієї з цих компаній на 100% є Вінокуров С, громадянин Росії, який очолював “Укртрансгаз” за часів Бойка, а потім втік в Росію.

“Діяльність ПрАТ “Трускавецькурорту” тривалий час була недобросовісною в частині експлуатації джерел, про що свідчить чимало документів та фактів. Неодноразово їм надходили приписи від Держгеонадр, які Трускавецькурорт ігнорував. Ще в серпні 2016 року їм зупинили дію дозволу на видобуток вод (надрокористування) та зобов’язали усунути порушення впродовж 10 місяців. Через рік, у серпні 2017 року їм цей дозвіл поновили. Але 18. 07. 2017 року “Трускавецькурорт” навіть не допустив представників інспекції для проведення перевірки” –

– чимало цікавих фактів з роботи ПрАТ “Трускавецькурорт” розповів присутнім Олександр Грищенко, згадавши також про звернення депутата міської ради Руслана Цехмейстера та народного депутата Сергія Євтушка і відповіді, які були надані їм.

Пропонуємо вашій увазі головні тези з виступів, які пролунали на громадських зборах.

“Колись Трускавець мав дептаки. Сьогодні ми маємо лиш бювет і той в страшному стані. Я передаю вам те, що кажуть люди, які приїжджають до нас на екскурсії. Я пропоную забрати в ПрАТу частину земель, яка сьогодні перебуває в них у оренді, де є джерела, відновити комунальну ГРЕС, збудувати свої бювети. Хай вони будуть для початку такими як в Східниці. Все-одно це буде альтернатива і так потроху можна витісняти ПрАТ з міста. Натомість сьогодні ми маємо, що маємо і вже на цій сесії міської ради, розглядатиметься проект рішення про поновлення договору оренди “Трускавецькурорту” землі, де є джерела мінеральних вод. Не мало не багато – це майже гектар землі.. ” – висловився екскурсовод Віктор Пиців.

______________________________________

“ПрАТ “Трускавецькурорт” – це брехуни, запроданці та злодії… Я не знаю, чому досі турнікети знаходяться в приміщенні бювету. Знаю лише, що за фактом пошкодження приватного майна було порушено кримінальну справу. Мене вже викликали для дачі показів. Але, якщо б я знав тих хлопців, які поламали турнікети, то вже би давно їм поставив пляшку коньяку за це!” – сказав депутат від “КУН” Роман Бучкович, – Я хочу попросити всіх, хто має таку можливість, прийти на сесію в четвер, бо лише під тиском громади можна добитись того, щоб депутати голосували так, як треба.”

______________________________________

“Колись у міській раді Трускавця працювало близько 40 людей. Сьогодні в штаті міськвиконкому числиться понад 140 працівників. Лише на одне утримання ради йде з бюджету міста близько 52 мільйони гривень, – практично 2 млн доларів. Половина з цієї суми йде на зарплати багатьох дармоїдів. І в ситуації з ПрАТ “Трускавецькурортом” влада, замість того, щоб підтримати громаду, “продається” Бойку і веде з ними зрадницькі переговори. Я пропоную максимально скоротити чисельність виконкому міської ради” – зазначив трускавчанин, активіст Сергій Кнюх.

_______________________________________

“Народний депутат від “Батьківщини” Сергій Євтушок виступав на брифінгу у Верховній раді, присвятивши весь відведений їм час питанню Трускавця та боротьби з ПрАТ Трускавецькурортом. Обіцяли тримати це питання на контролі та рухати його далі. Вже зараз готується звернення до Кабміну, до прем’єр-міністра, але, як би не допомагали нам там, в Києві, ці дії не дадуть результату, якщо не буде підтримки громади. Без громади зробити це буде просто неможливо. Тому я також дуже прошу, прийдіть на сесію. Ми зараз маємо не ту владу… Ми бачимо зовсім не ті дії зі сторони влади, які мали б бути. Тому мусимо кожен долучатись і воювати за наш курорт” – наголосив міський голова Трускавця (2002-2010 рр) Лев Грицак.

________________________________________

“У нас є свій депутат від 121 округу, Богдан Матківський, який також готовий долучатись до роботи в цьому напрямку. Мені дивно, що його оминають і згадують інших нардепів, звертаються до інших, в той час як ми маємо свого депутата від Дрогобиччини. Зі своєї сторони можу сказати, що Богдан завжди готовий долучатись до таких ініціатив. По можливості він прибуде також на найближчу сесію” – зазначив батько нардепа Мирон Матківський.

________________________________________

“Нам зараз неважливо, хто від якої партії, хто ким працює. Ми хочемо об’єднати якомога більшу кількість людей навколо тих кричущих проблем, які ми маємо сьогодні в місті. Бо тільки разом, спільними зусиллями, спільним тиском на владу ми можемо щось зробити. І чим більше людей долучиться до цього, тим краще” – зазначила Віра Стецик, член ініціативної групи, директор вілли “Лісова пісня”.

Після майже тригодинного обговорення було сформовано та оприлюднено звернення від громадських зборів з наступними вимогами:

  • зобов’язати міську раду приступити до виконання рішення, проголосованого під тиском громади, щодо розірвання договору з ПрАТом.
  • зобов’язати міську раду не приймати жодних рішень відносно виділення земель в оренду ПрАТ Трускавецькурорту.
  • підготувати звернення до державної служби геології та надр України щодо систематичного порушення ПрАТ Трускавецькурортом умов видобутку води.
  • звернутись до СБУ з метою виявлення фактів можливої причетності ПрАТ Трускавецькурорту до фінансування проросійських, сепаратистських організацій.
  • звернутись до президента з метою отримання дозволу комунальним підприємством на видобуток вод мінеральних родовищ.
  • у випадку непідтримання міською радою та депутатським корпусом вимог громади, ставити питання про проведення загальноміського референдуму щодо припинення повноважень міської влади, депутатського корпусу.

Що ж відбуватиметься далі – покаже найближча сесія міської ради, яка відбудеться вже цього четверга, 25 січня.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina