На 37 сесію Трускавецької міської ради завітало чимало людей. Трускавчани вимагали від влади не продовжувати співпрацю з ПрАТ “Трускавецькурортом” та не надавати їм більше землю в оренду. Під тиском громади договір оренди землі ПрАТу не продовжили.

Під народним домом було розвішано плакати з написами про те, що ПрАТ “Трускавецькурорт” пов’язане з ДНР та ЛНР та з вимогами до депутатів та міського голови визначитись, хто їхній виборець, – Трускавецькурорт чи трускавчани? Більшість присутніх в залі – або люди старшого віку, або представники бізнесових кіл міста, які не скупились на критичні коментарі та вигуки не лише в сторону ПрАТ “Трускавецькурорту” але й у бік влади. Не були рідкістю на цій сесії і особисті звинувачення та образи.

Взагалі, сесія походила радше на громадські збори. Кожен, хто хотів покричати, не відмовляв собі в цьому задоволенні. Ніхто вже з депутатів не переймався через те, що перш ніж допустити когось до слова, треба проголосувати це. Кричали депутати, кричала громада, причому не завжди в тему тих питань, що були на розгляді. Очевидно, аби виговоритись чи “випустити пар”.. За дотриманням регламенту ніхто вже не слідкував.

Очевидним, на жаль, було й те, що присутні на сесії люди абсолютно не розбирались у питаннях роботи влади та депутатського корпусу, більшість із них були “накручені” та знервовані. Одна лиш згадка про “Трускавецькурорт” провокувала нові вигуки в залі серед присутніх. Люди готові були “вішати” в адресу підприємства вину за все: за розорені санаторії, за скорочені робочі місця, за відсутність відпочиваючих в місті, за високі ціни і за будь-що інше, що лиш пригадалось би.. В усіх бідах винен ПрАТ “Трускавецькурорт” і гнати його з міста треба якнайшвидше, – саме такої позиції дотримувались присутні на сесії люди.

Однак, вигнати ПрАТ “Трускавецькурорт” із міста – не так вже й легко. Монополіст з видобутку мінеральних вод міста-курорту,- наразі єдиний, хто має ліцензію на надрокористування. Саме йому належать ГРЕС, свердловини та всі надкаптажні споруди. Єдине, що має місто – землю, яку “Трускавецькурорт” наразі орендує.

Для того, щоб перебрати видобуток мінеральних вод в руки громади, потрібно запустити роботу комунальної ГРЕС, передбачити та виділити з місцевого бюджету відповідне фінансування (сьогодні утримання приватного ГРЕС обходиться “Трускавецькурорту” в близько 12 мільйонів на рік), виробити відповідну ліцензію на видобуток води, робити нові свердловини та будувати свої надкаптажні споруди або намагатись забрати чи викупити існуючі. Одним словом, непочатий край роботи, яку громада вимагає від влади зробити якнайшвидше.

Сесія розпочалась з повторного звернення депутата Руслана Цехмейстера. Він вже звертався до влади з питаннями, які дії були вчинені для створення комунальної ГРЕС, яке фінансування для цього передбачене та чи ведеться контроль за якістю мінеральних вод сьогодні. Однак відповіді міська рада так і не надала.

Сьогодні ж сесія мала розглядати питання поновлення договору оренди землі під наявною будівлею ГРЕС. Так, як договір оренди земельної ділянки під приміщенням ГРЕС завершився, ПрАТ “Трускавецькурорт” звернувся з заявою про поновлення договору оренди землі на наступні 10 років. Приміщення ГРЕС зараз не використовується і стоїть опломбоване, а працівники ГРЕС виконують свою роботу в адміністративній будівлі “Трускавецькурорт”. Через це опозиційними депутатами та громадськими активістами неодноразово висловлювались припущення, начебто ПрАТ хоче продати будівлю. Тому й переконували, що давати їм землю в оренду зараз не варто.

На сесії лунали різні думки відносно цієї теми. Були зовсім популістські виступи, які (як не прикро на це дивитись) продовжують зривати аплодисменти серед людей, були спроби перевести хід сесії в практичніше русло. Голова бюджетної комісії Олег Карпин намагався переконати присутніх, що непродовження договору оренди для міста вигоди не дасть жодної. “Наскільки мені відомо, у вересні в ПрАТ “Трускавецькурорті” має бути перевірка. Будівля є їхньою приватною власністю, при бажанні вони й так можуть її продати. Ми можемо продовжити їм оренду не на 10 років, а на півроку і місто ще отримуватиме гроші в бюджет за цей час, а там побачимо”.

Начальник управління землекористування Оксана Плахтій також констатувала той факт, що причин для відмови в продовженні договору оренди місто наразі не має. А при відсутності таких причин, підприємство може звернутись до суду і через суд цей договір продовжити. Використати ділянку, на якій вже стоїть приватна будівля, місто все-одно ніяк не зможе.

Наразі, від оренди земельної ділянки площею майже 1 га на Помірецькій 51 місто отримує до бюджету не мало не багато 97 тисяч 800 грн за рік. Однак, люди були налаштовані категорично і того ж вимагали від депутатів та влади. “Краще хай бюджет недоотримає цих 100 тисяч, аніж вони продадуть приміщення” – лунали вигуки з залу.

Під тиском громади, питання було проголосоване не на користь “Трускавецькурорту”. Лише троє депутатів наважились віддати свої голоси “за” продовження договору оренди землі: Олена Савченко, Михайло Киселичник та Анатолій Стародуб. Останній, до слова, не втримався після голосування та виступив з доволі радикальними заявами. Депутат згадав про те, що багато хто із присутніх в залі сам неодноразово ходив вирішувати свої особисті питання щодо будівництв, оренди землі, зміни цільового призначення і т.д. Сьогодні ж – кричать за спинами та звинувачують. “Є діюче законодавство, відповідно до якого ми повинні працювати. І робота ГРЕС до оренди землі не має ніякого відношення” – зазначив Стародуб.

Питання не проголосували. Договір оренди ПрАТу не продовжили. Натомість, сьогодні пролунали перші коментарі влади щодо створення комунальної ГРЕС.

“Ми проведемо приблизний розрахунок, відштовхуючись від ставки мінімальних заробітних плат (зарплата директора ГРЕС повинна бути хоча б 6-7 тисяч гривень) та закладемо фінансування на лютневій сесії. Далі можна оголошувати конкурс на заміщення посад керівника і бухгалтера. Потім буде видно, яке фінансування потрібно буде для роботи комунального ГРЕСу. Також вже готовий лист до комітету, що розглядає видачу ліцензії на видобуток води, щоб отримати ліцензію комунальному підприємству” – зазначив міський голова Андрій Кульчинський.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina