На сесії Трускавецької міської ради вкотре порушили питання про досі неукладений договір оренди землі на Шевченка 30. Новий ринок незаконно збудували ще влітку минулого року, в ньому активно провадиться торгівля, а місто досі не отримує від цього жодної копійки до бюджету.

В 2017 році ПрАТ “Трускавецькурорт” продав приміщення колишнього санаторію “Берізка”, що знаходиться в самому центрі міста, на вулиці Шевченка, 30, фірмі ТзОВ “Трускавець Апартмент”.

Впродовж тривалого періоду часу договір оренди землі з новим власником не укладався, через що бюджет міста недоотримував гроші. В той же час навколо старого копусу “Берізки” активно зводились торгові бутіки, які в результаті стали ще одним повноцінним базарчиком.

Питання зведення торгових точок на Шевченка 30 неодноразово піднімала як громадськість, так і депутатських корпус ради. І проблема була не стільки в тому, що торгівлі в центрі і так предостатньо, скільки в тому, що МАФи звели тут без будь-яких погоджень та дозволів, захопивши при цьому 63 м2 землі міста. І не сплачуючи за неї ні копійки до місцевого бюджету. Земельна комісія проводила виїзні засідання, робила заміри, складала протоколи. Комісія з питань благоустрою неодноразово складала приписи та зобов’язувала власників розібрати самовільне будівництво МАФів. Невідомі активісти свого часу розмалювали бутіки фарбою, в знак невдоволення через існуюче беззаконня. Однак торгові точки таки збудували і сьогодні в них повноцінно ведеться торгівля. Жодні дії з боку влади чи правоохоронних органів з метою припинення незаконної торгівлі або не вчинялись взагалі, або не дали належних результатів.

На останній сесії Трускавецької міської ради з заявою відносно цього питання виступила депутат фракції “УКРОП” Зоряна Домбровська.

“Аналізуючи відповіді Трускавецької міської ради та дане рішення, видно, що тимчасові споруди, розміщені на вулиці Шевченка, 30, на земельній ділянці Трускавецької міської ради, не мають належно оформлених документів для здійснення підприємницької діяльності.

Таким чином в місті незаконно зводять тимчасові споруди, в яких здійснюється підприємницька діяльність і жодної гривні не поступає до місцевого бюджету” – зазначено у спільній заяві фракції “УКРОП”, оприлюдненій Зоряною Домбровською.

Також у заяві депутат зазначила вимоги відносно необхідності зібрання комісії та обговорення шляхів вирішення цієї ситуації. З залученням необхідних та компетентних в цьому питанні посадових осіб – посадовців відділу держархбудконтролю ТМР, представника Дрогобицької ОДПІ, відповідальних за укладення договорів оренди посадовців ТМР та представника ТзОВ “Трускавець Апартмент”, з метою з’ясування інформації щодо ухилення від укладення договору оренди та сплати коштів до бюджету міста.

Питання розглядається ще з весни 2017 року і досі жодних рішень, позитивних для міста, прийнято не було. Досі ні фірму, що сьогодні є власником корпусу “Берізки”, ні причетних до ведення підприємницької діяльності в прибудованих до неї приміщеннях, не було притягнуто до відповідальності за несплату коштів до бюджету міста.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina