Не минуло й місяця з часу здорожчання вартості проїзду на міжміських та приміських маршрутах Дрогобиччини, а про необхідність підняття тарифу заговорили і трускавецькі перевізники. Ціну на проїзд по місту хочуть підняти з існуючих сьогодні 4 гривень, до 6-ти.

Про бажання фірм-перевізників підняти ціну на проїзд по місту згадав на понеділковій нараді міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. За словами влади, жодних домовленостей та погоджень нового тарифу поки немає, є лише ініціатива перевізників. Ті, мовляв, називають існуючий тариф нерентабельним.

Чи зможуть трускавчани з розумінням поставитись до такого здорожчання, – сказати важко. Однак перевізники наполягають на піднятті тарифу. Головні причини, за їхніми словами, – здорожчання вартості пального та запчастин до транспорту, підвищення мінімальної заробітної плати та зменшення пасажиропотоку. За твердженням перевізників, людей в міських маршрутках сьогодні їздить вкрай мало, а приміські та міжміські автобуси “відтягують” частину пасажирів собі.

“Ми продовжуємо їздити, возити людей, але тариф нерентабельний. Ми ледь-ледь виходимо в нуль зараз. Пасажиропотік низький, людей дуже мало, вартість паливно-мастильних матеріалів виросла, мінімалка виросла. Ми ледь зводимо кінці з кінцями. Возимо 6 пенсіонерів безкоштовно, так як з місцевого бюджету нам компенсовують ці кошти. Але продовжувати їздити з таким тарифом не можна. Ми вже подали відповідні розрахунки по кожному маршруту в міську раду. Тариф підніматимуть не лише в Трускавці. В сусідніх містах також перевізники звернулись з відповідними розрахунками: і в Дрогобичі, і в Бориславі..” – коментує власник фірми “Інтертранстур”(маршрут №2) Іван Асафат.

Автобуси комунального підприємства “Трускавецьтепло”, що курсують на маршруті №3, перевозять необмежену кількість пільговиків. Кошти за це підприємству перераховують з місцевого бюджету. Фінансовий стан справ “трійок”, за словами директора КП Руслана Крамара, в дещо кращому становищі, однак тариф він також називає невигідним.

“Є ряд факторів, які впливають на рентабельність наших маршрутів. Але ситуація сьогодні невтішна. Вартість бензину постійно піднімається, а людей по місту їздить дуже мало. Тому від перевізників вже скеровані відповідні листи з розрахунками нового тарифу на ім’я заступника міського голови Олексія Балицького. Їх мали б розглянути та затверджувати на найближчому засіданні виконкому” – зазначив директор КП “Трускавецьтепло” (маршрут №3) Руслан Крамар.

Наразі перевізники звертаються з проханням підвищити тариф на проїзд у громадському транспорті по місту до 6 грн. Відповідне рішення повинен затвердити виконавчий комітет ради. Можливо здорожчання проїзду погодять лише частково, – до 5-ти гривень. Це покаже найближчий виконком, який має засідати наприкінці лютого. Однак вже сьогодні очевидно, що тариф так чи інакше змінюватиметься лише в сторону зростання.

До слова, нещодавно відбулось підняття вартості проїзду в громадському транспорті приміського та міжміського сполучення. Тариф зріс аж на 40% і тепер дорога на найпопулярнішому напрямку, з Трускавця до Дрогобича, коштує 14 гривень, замість нещодавніх десяти. В той же час законом були зняті права на безоплатний проїзд для пенсіонерів. Безкоштовно користуватись послугами громадського транспорту на приміських та міжміських маршрутах можуть лише визначені категорії пільговиків, як завжди в суворо обмеженій кількості. Проїзд пільговиків та пенсіонерів по містах залежить від перерахунку коштів перевізникам з місцевого бюджету. У Трускавці пільгові категорії населення можуть їздити безкоштовно, так як витрачені на їх перевезення кошти фірмам-перевізникам компенсовують з бюджету міста.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina