Команда глобальної антикорупційної мережі Transparency International презентувала рейтинг прозорості Дрогобича серед 100 міст України. У Світлиці Дрогобицької міської ради команда Transparency International презентувала рейтинг прозорості Дрогобича серед 100 міст України – повідомляє ЗІК з посиланням на прес-службу Дрогобицький міськради.

«У Дрогобичі склалася непогана ситуація з прозорістю: в деяких сферах місто є прикладом для інших, –зазначила координатор напрямку «Прозорі міста» Катерина Цибенко. – Проте є до чого прагнути. І в нас є великий перелік рекомендацій для міста, зокрема, прийняття кодексу етики, чи запровадження електронної реєстрації на покращення житлових умов та багато інших».

 

«Те, що Дрогобич посів 10 місце зі 100 в Україні у сфері прозорості та відкритості – це результат роботи всієї команди над задекларованими нами на початку каденції прозорості, відкритості та доступності. Тому нашим завданням є максимально зробити так, щоб донести це до громади міста, зацікавити її у співпраці та розвитку міста», – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Відтепер команда Transparency International співпрацюватиме з Дрогобицькою міською радою у напрацюванні нормативних документів задля ще більшого підвищення рівня прозорості міста. За словами заступника міського голови, керуючого справами виконкому Володимира Коцюби, на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради в січні було прийнято рішення про виконання рекомендацій проекту Transparency International Ukraine «Transparent.Cities» структурними підрозділами міської ради, зокрема, висвітлення даних про роботу органів місцевої влади, комунальних підприємств, закупівель, житлової політики, соціальних послуг, кадрових питань та ін.

Нагадаємо, Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Команда аналітиків ТІ Україна спільно з Інститутом політичної освіти вибудувала рейтинг міст за 91 показником у 13 сферах, зокрема, бюджетуванні, землекористуванні, кадровій політиці, закупівлях, наявності онлайн-послуг та інших. У цьому рейтингу Дрогобич посів 10 місце, випередивши такі міста обласного значення як Чернівці, Луцьк, Ужгород. Найвищу оцінку місто отримало у сфері землекористування та будівельної політики – 6,4. Також прозорими виявилися сфери інформації про роботу органів місцевої влади – 4,7 бали та сфера освіти – 4,5. Решта сфери тримала трохи менші бали.

Варто додати, що в цьому рейтингу, згідно з критеріями оцінювання, практично відсутня оцінка роботи розвитку електронних сервісів у містах та розвитку партисипаторної демократії, які успішно впроваджені у Дрогобичі.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina