Відбувся перший візит української молоді зі Школи християнських аніматорів з міста Дрогобич в  село Мокре, котре знаходиться в Сяноцькому повіті Республіки Польща.

Село це цікаве тим, що в ньому проживає шістдесят відсотків етнічних українців і в ньому є школа з вивченням української мови. Але на українську молодь, котра їхала на дитяче свято, чекали також і польські родини. Таким чином розпочався новий і важливий соціальний проект з підтримки Українців та Українства за кордоном та зміцнення українсько-польських добросусідських стосунків. Та як все починалось і як виникла ідея такого візиту?

На початку травня 2016 року в Трускавці була підписана чотиристороння угода між Трускавцем, Старосамбірським районом, Сяноцьким повітом та польським курортним містечком Риманув. Ініціатором такого підписання стала ГО «Європейська інтеграція України» (сьогодні це Міжнародний Центр з однойменною назвою). В подальшому на основі такого пілотного підписання почалось створення туристично-економічного кластеру «Бескиди» в рамках якого було проведено багато соціальних, комунікаційних, спортивних, туристичних та інших заходів. До співпраці в рамках кластеру долучились органи влади і місцевого самоврядування, громадські організації. Діяльність МЦ «ЄІУ» в рамках кластеру «Бескиди» була оцінена Маршалком Сейму Польщі і була взята за основу при започаткуванні створення Асоціації європейських міст Карпатського регіону. Все це дало можливість громадській організації залучати до співпраці і участі в соціальних проектах все більше активних людей та інші громадські об’єднання.  

“Минулого року я випадково познайомився з людиною, котра очолює Громадське об’єднання  «Школа Християнського аніматора» яке здійснює діяльність при Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ, – розповідає Іван Цегенько, голова правління МЦ «Європейська інтеграція України», – Згодом я зустрівся з молоддю цієї організації, дізнався про діяльність якою вони займаються і був приємно вражений що у нас в Україні ще залишились молоді люди, котрі керуються в своєму житті справжніми християнськими та загальнолюдськими цінностями і, що найголовніше, готові приділяти свій час та віддавати свою любов дітям. Я запропонував їм організувати свято для українських і польських дітей котрі мешкають в Сяноцькому повіті Польщі”.

Отож в кінці минулого року керівник Міжнародного Центру Іван Цегенько в Сянку (Польща) зустрівся з керівником Сяноцького відділення Товариства Українців Польщі Марією Білас яка з радістю погодилась на таку ідею. І вже 9 лютого цього року молодь з Дрогобича на чолі зі своєю керівницею Вірою Парфьоновою вирушили до Польщі.

“Нас дуже тепло зустріла директор школи в Мокрім Мажена Онишкевич котра і розповіла про село, українську громаду в цьому селі, показала нам школу, – розповідає Віра Парфьонова, – До пізнього вечора молоді аніматори готувались до дитячого свята, котре було призначене на наступний день. Наш приїзд викликав велику цікавість і на свято прийшло дуже багато людей, мешканців Сяноцького повіту і села Мокре, з діточками різного віку – від трирічних малят до вже старших підлітків. Були і українці, і поляки. Але для всіх це було справжньою подією: святом добра, взаєморозуміння і радості”.

Більше трьох годин тривав захід. По закінченню свята пані Віра подякувала всім присутнім за такий чудовий прийом і незабутню та дружелюбну атмосферу а керівник Сяноцького відділення Товариства Українців Польщі Марія Білас в свою чергу висловила сподівання що така співпраця і такі заходи найкраще долають тимчасові розбіжності і напруження у відносинах, котрих не повинно бути в добрих сусідів і двох братніх народів, представники яких мирно живуть в польському селі.

“Приємно що до реалізації проекту знову ж таки долучилось багато небайдужих людей, – знову до слова долучається Іван Цегенько, – Я вдячний Сергію Чурбанову, керівнику готелю «Трускавець 365», який одразу ж захопився цим проектом і надав транспорт для аніматорів. В дорозі і в Польщі молоддю опікувався працівник цього ж готелю Юрій Райна, який всіляко допомагав молоді а його щирість та людяність викликала непідробне захоплення цією людиною! Приємно що в Трускавці живуть і працюють такі люди і шкодую що раніше з ними не був знайомий. Також, як завжди, допоміг начальник відділу прикордонної служби «Смільниця» майор Ігор Смілий, а за інформаційну підтримку та висвітлення проекту я вдячний керівнику ГО «Острогірка» та партнеру ввіреної мені організації Юрію Леусу. Дякую Богу що завжди знаходяться люди які допомагають втілювати започатковані проекти в життя! І, звичайно ж, на велику повагу заслуговує ентузіазм і альтруїзм Віри Парфьонової, яка віддає свій час і зусилля на організацію такої важливої діяльності – працю з молоддю і її виховання в дусі християнських традицій. Такі люди – це справжній цвіт нашої нації, завдяки яким нами захоплюються і поважають”.

Проект стартував. Розпочався він з візиту нашої молоді. Особливо важливо в цьому візиті те, що громадяни Польщі – українці і поляки – змогли побачити справжніх молодих громадян України, її здорове майбутнє. А це вселяє спільну надію в європейську перспективу України і в щасливу долю наших громадян.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina