Впродовж двох тижнів у Трускавці, на базі готельно-курортного комплексу “Карпати”, тривав іконописний пленер.  В суботу, 17 лютого, митці-іконописці презентували свої мистецькі творіння та офіційно відкрили новостворену виставку іконопису.

В суботу ввечері, в готельно-курортному комплексі “Карпати” зібралось чимало небайдужих до мистецтва людей. Прибули самі митці, які впродовж двох тижнів черпали натхнення в курортному Трускавці та створювали свої ікони на базі санаторію “Карпати”, прибули юні представники організації “Українська молодь Христові”, прибули священнослужителі, які благословили відкриття виставки, атовці та просто небайдужі люди.

Розпочався захід з благословіння Владики Григорія Комара, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Опісля перед присутніми з вітальним словом виступив генеральний директор ГКК “Карпати” Лев Грицак, який подякував митцям за їхню творчість та висловив радість з приводу того, що такі мистецькі, духовні події мають місце саме в курортному Трускавці та саме в санаторії “Карпати”.

Іконописці розповідали про свою творчість, про те, як нелегко і наскільки відповідально займатись іконописом, змальовувати те, що часто сприймається як щось абстрактне, невидиме і до кінця непізнане людством.

Другий іконописний пленер «Сила молитви», який пройшов у Трускавці, отримав статус міжнародного. Так як участь в ньому взяли митці з України, Польщі, Словаччини та Франції: Андрій Винничок, Ольга Кравченко, Наталія Русецька, Оксана Винничок, Софія Білик, Остап Лозинський, Роман Зілінько, Олександр Бриндіков, Уляна Нищук, Орест Рабик, Уляна Томкевич, Данило Мовчан, Ольга Мороз, Ольга Поломана, Іван Дашко, Кость Маркович, Лев Скоп, Тетяна Думан, Моніка Єромінек, Анна Макач, Катажина Баняш, Марія Підлісна, Петер Крупа, Жюльєтт Од.

Написані впродовж пленеру ікони створили чудовий міні-музей іконопису в ГКК “Карпати”. Ікони періодично відлучатимуть задля презентації на інших виставках, однак в подальшому вони експоновані саме тут. Тож трускавчани та гості міста зможуть навідуватись сюди та милуватись неповторним іконописним мистецтвом.

Ніна ФЕДЬКО, фото Миколи Кравціва

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina