Трускавецька міська рада ухвалила рішення про розміщення на адмінбудівлях міста, поряд з державним прапором, революційного червоно-чорного. Стяг ОУН підніматимуть у дні відзначення подій національно-визвольної боротьби.

Відповідне рішення було прийняте на останній сесії Трускавецької міської ради, 6 березня. Проект рішення був запропонований фракцією ВО “Свобода”. Аналогічні рішення вже були прийняті в інших містах країни, підтримали його і кілька обласних рад, в тому числі Львівська.

“Ми не повинні соромитись нашої історії. Хтось говорить про те, що червоно-чорну символіку можуть засуджувати країни Європи, що такими рішеннями ми відлякаємо людей. Але насправді саме прапор ОУН завжди був на революції Гідності і зараз супроводжує наших військових на сході. Революція не закінчилась і ми повинні підтримувати наш національний дух” – наголосив депутат Богдан Габшій.

Одностайності під час розгляду питання в раді не було. Депутат Олена Савченко мала зауваження та висловилась проти підняття символіки ОУН на адміністративних будівлях міста. Мовляв, ніхто не забороняє людям використовувати різну символіку під час заходів, але вивішувати червоно-чорні прапори на будівлях – зайве та, за твердженням депутата, може негативно вплинути на імідж міста, як курорту.

“Багато де сьогодні можна побачити прапори ЄС, розміщені поряд з національним синьо-жовтим прапором. Вони нікому не заважають. Прийняття рішення про розміщення червоно-чорного стягу не зобов’язує нас до жодних радикальних дій чи рішень. Це просто вшанування нашої історії, це наша пам’ять і це має бути важливим для нас” – наголосив заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький.

Більшість депутатів підтримали використання націоналістичної символіки в Трускавці. Таким чином у визначені дні року на адміністративних будівлях міста, поряд з державною символікою, розміщуватимуть червоно-чорний прапор, як символ національно-визвольної боротьби нашого народу.

Розміщення червоно-чорного стягу на адмінбудівлях міста відбуватиметься у визначені дні:

1. 1 січня День народження голови Проводу ОУН –   Степана Бандери
2. 3 лютого Створення ОУН
3. 20 лютого
День героїв Небесної Сотні
4. 5 березня Річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича
5. 21 травня День пам’яті жертв політичних репресій
6. Четверта неділя травня Свято Героїв
7. 14 червня День народження полковника Армії УНР, коменданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця
8. 30 червня Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича
9. 14 липня День створення Української Головної Визвольної Ради
10. 30 липня Створення Української Військової Організації
11. 14 жовтня День захисника України, день створення УПА


Ніна Федько

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina