У Трускавці відбулась координаційна рада щодо роботи управління соціального захисту населення, служб та організацій, що опікуються людьми з інвалідністю та людьми поважного віку. В ході наради було оприлюднено звіт по роботі служб соціального захисту населення та обговорено плани на найближче майбутнє щодо реалізації соціальних програм.

У розвинутих країнах інвалідність не заважає людям влаштовуватись на роботу, розвивати свої таланти та вести активний спосіб життя. Україна в цьому напрямку рухається, однак вкрай повільно. Подекуди підприємства вже приймають на роботу людей з вадами здоров’я, в країні проводяться акції та заходи на підтримку людей з інвалідністю. Але в нас досі бракує елементарних речей – пандусів, громадського транспорту пристосованого для перевезення людей з інвалідністю. Є чимало проблем, які країна ще мусить вирішити задля того, щоб проживання у нас було комфортним усім без виключення.

Наскільки комфортно живеться людям із вадами здоров’я? Чи достатньо умов створено на законодавчому рівні, щоб забезпечити їм повноцінне життя, соціальний захист та доступ до усіх послуг та сервісів?

Трускавець у цьому напрямку намагається не пасти задніх, але роботи досі залишається багато. За словами Віри Ільницької, керівника управління соціального захисту населення Трускавецької міської ради, видатки на соціальну сферу в місті щороку збільшують, з місцевого бюджету виділяються кошти на підтримку громадських організацій, які працюють з людьми, що мають інвалідність.

Зараз у Трускавці проживає 1482 особи з інвалідністю. В місті регулярно проводяться заходи, спартакіади, серед людей з вадами здоров’я. Вони мають можливість відвідувати різні заходи в межах регіону. Досить успішно реалізовується програма соціального захисту населення. Вона побудована на принципах адресності, – потребуючим категоріям населення доставляється грошова допомога, продуктові набори та необхідні речі впродовж року. Розмір виплат з бюджету намагаються щороку підвищувати.

Роботи в цьому напрямку – ще чимало. Для того, щоб обговорити перспективи розвитку соціальної сфери в Народному домі пройшла координаційна рада за участі управління соцзахисту, громадських організацій міста, представників Трускавецької міської лікарні.

Під час наради було озвучено звіти по роботі управління соціального захисту, територіального центру соціального обслуговування населення, асоціації інвалідів м. Трускавця та служби соціального захисту дітей. Спільно з представниками громадських організацій також було обговорено головні напрямки роботи на 2018 рік в рамках програми соціального захисту населення.

Медики ж ознайомили присутніх із нововведеннями, які чекають на всіх після реалізації медичної реформи. В присутніх було чимало запитань на цю тему – коли та як заключати договір з лікарями, як відбуватиметься прийом, що входитиме в безкоштовний пакет медичних послуг для людей. Запитань було чимало, – однак, далеко не на всі з них медики мають відповідь. Зізнались, – самі чекають детальний роз’яснень від Міністерства охорони здоров’я.

Сьогодні ж просять людей не поспішати, так як договір з лікарем можна буде заключити не конче 1 квітня, а й впродовж року, так як лікарня лише готується до заключення відповідних договорів та електронного документообігу. Однак, якщо ви вже визначились з лікарем, то можна залишити контактні дані вже зараз. Коли все буде готово, лікарі самі обдзвонюватимуть пацієнтів та запрошуватимуть заключити договір.

Ніна Федько

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina