5 листопада Верховна рада України розглянула два важливі законопроекти. Одним із них був проект нового Трудового кодексу України, який був прийнятий у першому читанні. Другим та не менш важливим був розгляд питання щодо легалізації одностатевих стосунків в країні.

Розглянемо все по порядку. Що стосується нового Трудового кодексу, то він доволі легко пройшов перше читання, набравши 258 депутатських голосів. Цей проект закону дозволяє значно удосконалити існуюче трудове законодавство країни, яким ми користуємось з 1972 року.

Новий Трудовий кодекс, при успішному прийнятті в наступних читаннях, матиме 9 книг, в яких будуть чітко прописані норми та питання регулювання трудових відносин, які до сьогоднішнього дня залишаються доволі спірними. Працівник матиме всі необхідні права щодо поваги його честі та гідності в трудових відносинах з роботодавцем. Також там прописане визнання цивільно-правових відносин трудовими, розписаний порядок та норми укладення трудових договорів, терміни його дії та умови припинення. Також врегульоване питання щодо оплати праці робітнику при різних обставинах його праці (йдеться про поділ робочого дня, сумісництво та ін.). Роботодавець згідно з новими нормами трудового кодексу нестиме фінансову відповідальність за несвоєчасну виплату зарплати своїм працівникам.

Прописані норми щодо регулювання трудових відносин при надомній роботі, при проходженні випробувального терміну та багато інших нюансів, які не прописані сьогодні в трудових відносинах.

Після прийняття проекту в першому читанні його найімовірніше відправлять на додаткову експертизу в Міжнародну організацію праці. Там експерти дадуть свої висновки, які потім будуть враховані при розгляді питання в другому читанні.

Питання прийняття нового Трудового кодексу назвав дуже актуальним депутат від нашого округу Богдан Матківський, який своїм голосом підтримав його прийняття та висловився з цього приводу на своїй сторінці у Фейсбук.

“Досить не прості рішення прийшлось приймати сьогодні. Одним із таких рішень був законопроект №1658, щодо “Трудового кодексу України”. Насамперед хочеться відзначити, що даний законопроект був прийнятий у першому читанні, який дасть змогу по новому дивитися на трудові відносини, адже по сьогоднішній день ми користуємось трудовим кодексом 1972 року”.

Також депутати розглядали питання внесення рекомендованої Євросоюзом правки щодо легалізації одностатевих стосунків в країні. Розгляд цього питання практично одразу назвали скандальним, зважаючи на негативне ставлення до цих питань більшості свідомих українців. На щастя, ця правка не набрала відповідної кількості голосів та була відхилена. З цього приводу Богдан Матківський також висловив свою думку. Депутат зазначив, що на першому місці повинні залишатись духовні цінності та релігійні переконання українців, а Євросоюз повинен на них зважати.

“Хочеться відзначити, що сканScreenshot_1дальна правка, яка була Рекомендована Європейським Союзом була відхилена. В цій правці я, як парламентар, мав би визнати легальними одностатеві відносини. Враховуючи українську культуру , традиції, християнські вірування, а також звернення УГКЦ, УПЦ КП, рекомендаційний характер, я вперто голосував ПРОТИ цієї правки. Я впевнений, що Європейський Союз буде зважати на наші культурні і духовні цінності” – зазначив Матківський.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina