7 листопада Трускавецька міліція офіційно припинила своє існування. В зв’язку з проведенням реформи МВС, закон “Про міліцію” втратив свою силу, а на зміну йому ввійшов в дію новий закон “Про національну поліцію”. Грандіозні зміни, анонсовані керівництвом МВС, розпочинаються. Та, чи стануть вони реальними, а не лише формальними, – поки невідомо.

Поліцейський відділок Трускавця поки живе своїм звичним життям. Його співробітники продовжують ходити на роботу, однак за їхніми ж словами “висять в повітрі”. Ні нових посвідчень, ні нової форми, ні нових працівників, ні конкретних вказівок щодо того, як все відбуватиметься надалі. Самі правоохоронці не знають, хто з них ще залишиться на своїх місцях, хто буде переведений на інші посади, а хто позбудеться роботи.

міліція2 міліція1

Відповідно до прийнятих законів, працівники колишньої міліції можуть стати новими поліцейськими. Для цього їм прийдеться пройти переатестацію та за результатами конкурсу їх буде або прийнято або відраховано з поліцейських рядів. Скоро планується проводити і набір нових кадрів в національну поліцію країни.

Закон проходив довге обговорення, піддавався неодноразовій критиці з боку експертів, політиків та й з боку народу. Владі закидують перетворення країни в поліцейську державу, керівництво МВС звинувачують також в піарі на реформах та проведенні їх виключно на папері.

Однак, щоб там не говорили, закон таки прийняли і він потроху починає впроваджуватись. Згідно з новими нормами поліцейського законодавства, права та обов’язки поліції є детально прописані. Тепер кожен працівник поліції має право застосовувати відповідні заходи по відношенню до правопорушників. Ці права тепер є не у вигляді інструкцій від керівництва, а на рівні закону. Адже в законі прописані всі нюанси щодо огляду речей, перевірки документів, зупинок транспортних засобів правоохоронцями. Також зазначені умови, при яких поліцейські можуть застосовувати фізичну силу до правопорушників. Тобто всі дії поліцейських будуть чітко регульовані законом і їм прийдеться строго дотримуватись їх.

Ще одним плюсом є введення спеціальних жетонів, на яких будуть вибиті унікальні ідентифікаційні номери кожного поліцейського. Кожному співробітнику буде присвоєний унікальний номер, який вони не мають права приховувати від громадян. За цим номером легко буде ідентифікувати того працівника, який порушував закон чи перевищував свої повноваження.

Однак, за словами багатьох експертів, закон мало говорить про кар’єрне просування поліцейських. Нижчий склад буде набиратись на конкурсній основі, однак подальше просування по службі буде відбуватись виключно з рекомендацій керівництва. Експерти називають це великим мінусом, як і те, що закон не має чітких вказівок щодо гарантій на виплати, щодо розміру заробітної плати.

Тобто абсолютної прозорості немає і певні сумніви щодо дієвості реформи в людей таки залишаються. Трускавчани в свою чергу розділились у своєму баченні нової поліції. Про реформу чули, поліцію бачити хочуть, але довіряти їй не поспішають. “Вони повинні бути ближчими до народу, обстоювати інтереси простих людей. Зараз довіри немає і відновити її буде дуже важко…” – зізнається молодий трускавчанин. З його думкою солідарні й інші містяни.

Однак іти в ряди національної поліції люди не хочуть. Кажуть, що це робота специфічна і до неї має серце лежати. Однак змін все-таки хочуть. Хочуть бачити поліцію в дії та хочуть, щоб її обличчями були чесні та відкриті люди, не корупціонери. “Я зі своєї сторони готовий допомагати новій поліції. Ми маємо всі підтримувати одне одного, якщо хочемо якихось змін на краще в країні” – переконаний ще один мешканець міста.

Хтось, можливо, цим змінам буде не радий. Однак вони таки відбуваються. Залишається лиш сподіватися на те, що ці зміни підуть на краще і трускавчани зможуть довіряти новим поліцейським та бути впевненими в тому, що їх є кому захищати.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina