Сьогодні, 12 листопада, відбулась перша “виїзна” сесія Трускавецької міської ради в кінотеатрі “Злата”. На ній було офіційно оголошено результати виборів 25 жовтня міською виборчою комісією. Новообраний міський голова Андрій Кульчинський та присутні депутати склали присягу та офіційно стали “слугами народу”.

сес6

“Злата” сьогодні була вщерть переповнена людьми. Нова влада, попередня влада, депутати минулих скликань, друзі та рідні новообраних депутатів, просто небайдужі люди прийшли на першу сесію 7-го демократичного скликання Трускавецької міської ради. Ці люди прийшли з новими надіями та сподіваннями, всі вони перебувають в очікуванні змін та покладають великі надії на нових людей, які прийшли до влади і вершитимуть тепер долю їхнього міста.

Після хвилини мовчання та виступу священика Петра Івасівки, голова виборчої комісії Руслан Пономаренко зачитує результати виборів, кількість партій, які подолали 5%-вий бар’єр та пройшли до міської ради та прізвища депутатів, які наступні роки представлятимуть інтереси громади в раді. Також він оголошує нового міського голову Трускавця Андрія Кульчинського.сесія1

сес7

Голова урочисто присягає на вірність громаді та роботу задля її інтересів, депутати повторюють текст присяги за найстаршим представником депутатського корпусу Михайлом Кіселичником. І ось місто вже має нову владу та нових депутатів.

Варто зазначити, що перша сесія пройшла дуже толерантно. Міський голова радився з депутатами, останні також проявляли готовність до роботи, попри всякі передвиборні амбіції та сварки, які ще зовсім недавно панували між ними. “Я знаю, що нам всім буде нелегко. Але впевнений, що ми зробимо багато і не розчаруємо тих людей, які довірили нам керувати містом” – зазначив Андрій Кульчинський.

Не втримався, щоб не вийти до мікрофону, знаний трускавецький політичний діяч Мирон Бучацький. Він пафосно виголосив слова звинувачень трьом попереднім владам міста в розкраданні державного майна, в дерибані земель та лобіюванні своїх бізнесових інтересів. “Нова влада мусить всі ці питання вирішити. Я покладаю великі сподівання на роботу нових людей, які прийшли в раду і робитиму все від мене залежне, щоб вони працювали на благо людей”.

Натомість священик Петро Івасівка назвав причиною всіх бід те, що “люди не мають жертовності та не готові жертвувати себе на благо рідного міста та країни. Перед виборами лилось багато бруду, велися торги, були звернення з проханням про підтримку. Але підтримки треба просити найперше в Господа” – зазначив він.

сес5Привітати нового міського голову міста-курорту приїхали представники депутата Верховної ради від нашого округу Богдана Матківського. Виступив депутат обласної ради від Трускавця Олексій Балицький. Були присутні також новообрані міські голови сусідніх Дрогобича, Борислава та Стебника. Кожен із них долучився до привітання, бажаючи Андрієві Кульчинському наснаги, терпіння та мудрості в подальшій роботі.

Не можна не згадати чудові слова міського голови Дрогобича Тараса Кучми. “Ми з вами колеги, ми обоє лікарі,- зазначив новий очільник Дрогобича, – ми мусимо лікувати наші міста. Комусь треба реанімувати місто, комусь просто підлікувати, але нам тепер цим займатись. Я думаю, що ті проблеми, які в нас існують, нас не розсварять. Нам вистачить терпіння, порозуміння, а найголовніше – толерантного ставлення один до одного для того, щоб всі існуючі проблеми були вирішені, а не загнані в тупий кут. На славу Україні та тим героям, яких вже немає з нами”.

Перша сесія обмежилась розглядом лише першого питання з порядку денного. Депутати проголосували та затвердили результати виборів і новий офіційний склад ради. Всі інші питання щодо призначення керівних посад, постійного складу лічильної та редакційної комісій будуть розглядатись на наступному засіданні сесії.

“Ще не до кінця усвідомлюється, що став головою, – зізнається Андрій Кульчинський по завершенні сесії,- Останні дні були дуже змішаними, багато емоцій. Тому сьогодні я ще дуже хвилююсь. Одне знаю точно, що той кредит довіри, який мені надали трускавчани, потрібно виправдати. Я готовий працювати, шукати компроміси з радою, з депутатами задля того, щоб втілювати в життя необхідні для міста зміни”.

сесія“Новий склад міської ради багато обіцяє – каже депутат-новачок Андрій Степаненко,- я обіцяв перед виборами, що не “злізу” ні з міського голови, ні з обласного депутата. Це так, але і люди з мене не “злізуть”, оскільки я тепер депутат. Тепер треба забути про партійну приналежність, про сварки та конфлікти, а всім спільно закотити рукава і працювати”.

“Від міського голови багато що залежить – зізнається Іван Герльовський – я був депутатом попереднього скликання, однак багато питань було важко вирішити через амбіції керівництва та небажання вести діалог з депутатами. Сподіваюсь, що тепер все буде по-іншому”.

сес3

“В мене багато очікувань від роботи нової ради. Прийшло багато нових людей, склад ради зменшився, але все це я думаю піде лише на користь” – зазначила Олена Савченко.сес8

“Я став міським депутатом, однак я й надалі залишаюсь журналістом. Не хочу і не буду прикриватись депутатським мандатом та ховатись від людей. Я й надалі висвітлюватиму міські проблеми та докладатиму зусиль до їх вирішення” – зазначив Руслан Цехмейстер, який став одним із нових облич міської ради.сес9

Загалом міська рада добряче оновилась свіжими молодими обличчями, які з запалом та енергією поспішають приступити до депутатської роботи. Наскільки відвертими та чесними вони будуть з народом та чи дотримають дані обіцянки покаже лише час. А сьогодні на урочистій ноті нова трускавецька влада зробила пам’ятні фото біля постаменту Степанові Бандері та розійшлась до наступної зустрічі вже у стінах міської ради.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina