15 листопада трускавецька церква “Добра новина” провела чудове “Свято подяки” Господові за врожай. Неймовірно гарні природні декорації, щирі виступи маленьких вихованців “Недільної школи” та “групи прославлення” і на завершення “вибуховий” міні-концерт етно-гурту Voanerges. Свято затягнулось майже на чотири (!) години, однак пройшло воно настільки жваво та емоційно, що присутні зовсім не поспішали його покидати.

SONY DSC

SONY DSC

Вчорашній мій візит до церкви “Добра новина” був першим. Ніколи раніше там не бувала, не відвідувала їхніх Богослужінь та й не знала, як вони там відбуваються. Одне знала точно, люди, які туди ходять – добрі та щирі. А вчорашній візит лише став підтвердженням того, що там і направду панують добро та любов.

Свято подяки Господові за врожай в “Добрій новині” святкують щорічно. “Потрібно частіше дякувати Богові за те, що він нам дає. Ні в якому разі не можна думати, що нам немає за що дякувати. Бо якщо ми почнемо дякувати за все, нам ніколи буде скаржитись на те, що щось у нас не так і життя наше буде змінюватись на краще” – запевнила ведуча Оксана Мельник. Також ведучі розповідали притчі та історії про людей, які позбувались хвороб та змінювали своє життя завдяки простим словам подяки.

Вихованці “недільної школи”, одягнені в “фруктові” та овочеві” костюми, розіграли невеличку виставу та донесли до присутніх важливість подяки. Діти розповідали вірші, співали пісні, прославляючи Бога та дякуючи за його щедрість. Церковна сцена перетворилась на сучасний декорований город з маленьким дерев’яним будиночком, викладеним з усіх сторін різнобарвними овочами та фруктами.

SONY DSC

Вперше прийшов сюди і знаний в місті поет В’ячеслав Умнов, який зачитав присутнім один із своїх віршів на релігійну тематику. На святі був присутній також міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Він коротко виступив перед присутніми: “Я є греко-католиком. Але це не забороняє мені відвідати вашу церкву. Я однаково ставлюсь до всіх церков, до всіх конфесій і як міський голова обіцяю поважати та підтримувати усіх”.

Емоційним та щирим був виступ церковного пастора Анатолія Кузьмича, який закликав усіх спільно молитись, дякувати Богу за все та просити про мир та спокій в Україні, у Франції та на всій Земній кулі.

А потім на сцену вийшли ті, кого з нетерпінням та цікавістю чекали присутні гості. Це оригінальний етно-рок-гурт Voanerges. Ці хлопці протягом 17 років співають українською, староукраїнською та старослов’янською мовою та творять унікальну музику за допомогою рідкісних стародавніх інструментів. Роками солісти гурту працюють над тим, щоб відтворити ідентичний фольклор Київської Русі, відтворити стародавнє звучання музики наших предків.

Вчорашній виступ “синів грому”(таким є переклад Voanerges) був настільки “вибуховим”, що вразив багатьох присутніх. Унікальні інструменти, яких ніде більше не побачиш, неймовірні ритми, від яких дух перехоплює та оригінальний і головне щирий спів не може залишити байдужим. Хлопці співали релігійні пісні, твори Шевченка, авторські композиції. І хоч я, готуючись до інтерв’ю з ними, переглядала їхні виступи в Ютуб, однак слухати їхню музику вживу – ні з чим не порівнюване задоволення.

Концерт гурту протривав майже до 19-ї години, після чого всі бажаючі мали змогу сфотографуватись з Voanerges на пам’ять. Ми поспілкувались з хлопцями після їхнього виступу, вивідавши подробиці їхніх творчих пошуків. Вони прості та відкриті до спілкування, вважають себе “диваками” та щиро вірять в те, що “така етнічна музика набуватиме щораз більшої популярності та матиме підтримку держави”. Адже справді, людей, які пам’ятають та відтворюють нашу історію в своїй творчості, потрібно підтримувати. “Від музики залежить багато факторів у державі. Треба розвивати глибоку, духовну музику в країні, щоб потім не приходилось рятувати молодь від наркотиків, алкоголю та іншого зла, яке сьогодні хоче полонити наш світ” – влучно сказав один із солістів “Воанергезу”.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina