Сьогодні відбулось друге пленарне засідання першої сесії 7-го демократичного скликання Трускавецької міської ради. Вона пройшла доволі продуктивно, адже міська рада від сьогодні має заступників мера та секретаря ради. До всього великим плюсом стало ще й поіменне депутатське голосування, якого планують дотримуватись і надалі.

ctcsz ctcsz6

Сьогоднішнє засідання сесії мало на меті затвердити головні кадрові призначення в раді. Для цього в народному домі зібрались 23 народні обранці та міський голова Андрій Кульчинський. Троє депутатів були відсутні: Святослав Грабовський(який перебуває в США з робочим візитом щодо поіменних голосувань в радах), Юрій Яворський та Василь Тимчишак (причина відсутності поки невідома).

Депутат від КУНу Роман Бучкович звертався з проханням відкласти засідання, однак міський голова та депутати не підтримали його пропозицію. Розпочалось засідання сесії зі звернення депутата від “Народного контролю” Руслана Цехмейстера з пропозицією розпочати поіменні голосування вже сьогодні. В результаті цього рада вирішила голосувати поіменно.

ctcsz4

Спочатку міський голова Андрій Кульчинський запропонував кандидатуру на посаду секретаря ради. Нею стала депутат від “Батьківщини” Наталія Пономаренко. Депутати провели закрите голосування, в результаті якого кандидатуру Пономаренко підтримали 19 депутатів. Четверо депутатів висловились проти неї, а один бюлетень визнали зіпсованим. Таким чином більшістю голосів було обрано Наталю Пономаренко секретарем Трускавецької міської ради.

Що стосується заступників, то ними стали Олександр Ткаченко (з гуманітарних питань) та Олексій Балицький (з питань ЖКГ).

ctcsz3Заступників міського голови голосували пакетно, “за” висловились 22 депутати, представники КУНу Роман Бучкович та Андрій Кісак “утримались” від голосування. Андрій Кульчинський привітав секретаря та заступників з назначеннями і побажав плідної та злагодженої роботи.

Що ж стосується складу комісій міської ради, то вони були затверджені наступним чином:

Бюджетну комісію очолив Олег Карпин. В неї входять Тарас Матолич, Андрій Остапчук, Богдан Габшій, Роман Бучкович, Зоряна Домбровська та Василь Вовчанський.

Земельна комісія матиме в якості очільника Анатолія Стародуба. В склад ввійшли депутати Михайло Малащак, Іван Герльовський, Андрій Кісак, Василь тимчишак, Юрій Наконечний та Руслан Цехмейстер.

Комісію з питань ЖКГ очолив Мирослав Мицько. В її склад також ввійшли Руслан Пристай, Віра Сазонова, Андрій Степаненко і Юрій Яворський.

Комісію з питань освіти, медицини та культури очолив Ігор Стасик. Окрім нього в складі комісії Микола Сеньків та Михайло Кіселичник.

А комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та співпраці зі ЗМІ очолив Святослав Грабовський. Разом із ним там працюватимуть Іванна Кенц-Березюк та Олена Савченко.

Керуючою справами міськвиконкому стала вчитель Трускавецької школи №3 Олена Петранич. Її кандидатуру підтримали одноголосно 24 депутати, присутні на засіданні.

При затвердженні складу міськвиконкому виник невеликий “камінь спотикання”. Андрій Кульчинський запропонував його в складі 19 чоловік, однак депутат Василь Вовчанський висловився з пропозицією скоротити склад виконкому. “Така кількість членів виконкому була при попередніх скликаннях. Однак зараз депутатів сильно скоротилась, тому я вважаю недоцільним створювати настільки великий міськвиконком” – аргументував депутат. Однак його пропозицію скоротити виконком хоча би до 13 осіб депутати так і не підтримали. Тому виконком був затверджений в складі 19 осіб. До нього ввійшли Андрій Кульчинський, Наталія Пономаренко, Олександр Ткаченко, Олексій Балицький, Олена Петранич, Олег Габриш, Микола Онисько, Олег Ярема, Ігор Пранник, Віра Савка, Ренат Борсук, Мирослав Гумега, Ігор Михаць, Олександр Грищенко, Олександр Шишко, Руслан Крамар, Володимир Бутим, Зоряна Конопельська та отець Петро Івасівка. Депутати також висловили свій спротив щодо присутності в складі Петра Івасівки, оскільки церква має бути відділена від політики. Однак склад таки затвердили, а голова запевнив, що в разі порушення закону в питанні наявності Івасівки у виконкомі, він напише заяву на вихід.

“Депутати поводили себе як діти в школі. Багато з них є настільки недосвідченими, що їм спочатку треба було б повчити закони. Однак в нас є надія на те, що рада працюватиме продуктивніше. Великим плюсом стало поіменне голосування, яке відбувалось сьогодні” – зазначив представник ГО “Меч Арея” Роман Гарасим’як.
Ось такими стали перші голосування та рішення Трускавецької міської ради 7-го демократичного скликання. Всі інші питання рада розглядатиме вже на наступній сесії.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina