cnecf

Мешканці колишнього Трускавецького гуртожитку на Стуса 6 (Червона рута) страждають від свавільних дій нового власника приміщення “Мінералу”. Частина будинку, що була колись санаторієм “Мінерал” та яку потім продали, тепер завдає добрячих незручностей своїм сусідам.

cnecf

Мешканці цього дому, квартири яких суміжні з частиною “Мінералу”, страждають від холоду, затоплень та грибку на стінах. Раніше такого не відбувалось, аж поки новий власник “Мінералу” не став проводити реконструкції будівлі. В будинку розвалили стіни та знесли верхній технічний поверх, нібито для того, щоб робити там нове перекриття. Однак робітники перестарались та здерли шар керамзитового покриття не лише на своїй частині будинку, але й над сусідніми квартирами.

“Після того нас постійно почало затоплювати. Одного ранку я прокинулася від того, що в нас вдома просто з стелі падав дощ”, – розповідає Ганна Смик, яка проживає тут, та вже довгий час воює з варварськими діями інвестора. “Так тривало десь три рази, коли нас затоплювало. Також прямо над нами дали якийсь водопровід, для стічних вод. В січні там вода замерзла, а коли при потеплінні розтопилась, то знову все полилось до нас”.

“Вони здерли той шар керамзиту, який був над нами. Раніше в нас було тепло, а тепер температура в кімнаті 14 градусів, хоч ми й додали ще пару ребер на батареях”. Сьогодні, при плюсовій температурі на вулиці, в кімнаті пані Ганни поділка термометра піднялась лише до 16,8 градусів.

Сусідка пані Ганни також вкрай незадоволена тим, що роблять з їхнім будинком. “Раніше наші квартири були посередині будинку, в нас було тепло. Але тепер, після того, як розвалили стіну, наші кімнати вийшли кутовими та відкритими. Стіна залишилась тонка, в півцегли. В нас постійно сирість, холод, весь час з’являється грибок. Я мусила зробити ремонт, щоб хоч якось це приховати. Але, якщо так і далі буде, то він знов вилізе, а я ще один ремонт зробити не посилю” – зізнається жінка.

Коридор між їхніми квартирами має стіну із грубо абияк викладених цеглин. Місцями вона просвічує шпаринами на вулицю. Тож про тепло та затишок тут і мови не може бути. Скільки люди не звертались і не воювали, чути їх ніхто не хоче. “Я добряче зіпсувала собі нерви з усім цим – зізнається пані Ганна, – ходила до тих будівельників, просила, зверталась, потім сварилась, бо вони роблять, що собі хочуть”.

Численні звернення та заяви до ЖЕКу, на балансі якого зараз знаходиться будинок, також були не надто успішними. Єдине, чого вдалось добитись мешканцям, це те, що їхній дах мінімально підлатали і тепер зі стелі в них не тече вода. Однак грибок, холод та сирість в приміщеннях залишились надалі і продовжуватимуться доти, поки власник “Мінералу” не приведе до ладу свою частину цього будинку.

Однак, існують сумніви в тому, що він взагалі зробить із ним хоч якийсь порядок. Адже, розваливши стіну та дах, він лише більше нашкодив. А зараз чомусь не поспішає продовжувати будівельні роботи. Натомість на приміщенні красується оголошення про його продаж. Оскільки це єдиний контакт, який міг би вивести нас на зв’язок із власником “Мінералу”, ми зателефонували за цим номером. Та декілька спроб додзвонитись виявились невдалими, трубку ніхто не взяв. Навіть сторожа, який зазвичай буває на місці, сьогодні там не виявилось. Тож дізнатись хоча б якусь інформацію щодо подальшої долі цього будинку нам не вдалось.

Все це ще потрібно вияснити та шукати всі можливі важелі впливу на власника, щоб він проводив свою діяльність, не порушуючи правил добросусідства та враховував права та інтереси мешканців цього дому.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina