Screenshot_11

Питне озеро, яке знаходиться на околиці Трускавця, сьогодні частково перекриває потреби міста-курорту у водопостачанні. Його використовують як альтернативу дорогій воді, яку постачає місту Дрогобич. Однак як із статутного фонду “Трускавецького водоканалу” безслідно зкикають гроші, так само міліє та втрачається і питне трускавецьке озеро. І все це відбувається зовсім не випадково.

Screenshot_11 Screenshot_13

Сьогодні озеро експлуатує ТзОВ «Трускавецький водоканал», беручи з нього воду для часткового забезпечення нею трускавчан. Контрольний 51%-вий пакет акцій цього підприємства належить місту, решту контролює інвестор, компанія «Альфа-плюс».

У Трускавці ТзОВ «Альфа-плюс» було зареєстроване в 2011 році на Віктора Возняка. Чисельність працівників 6 чоловік, уставний капітал – майже 5 мільйонів, діяльність – оптова торгівля. Згодом з «Альфою-плюс» підписали договір, в якому компанія виступила інвестором для «Трускавецького водоканалу». Однак роки інвестицій замість того, щоб зміцнити місцеве підприємство «Водоканалу», все більше розоряло його та заганяло в глибоку боргову яму. Чого варті одні лише суми боргів «Трускавецького водоканалу» перед Дрогобицьким: періодично вони сягали 10-ти мільйонів. І це при тому, що люди за воду сплачують, та й інвестор нібито підтримку надає, та й з міського бюджету вряди-годи по мільйону підкидують (для підтримки статутного фонду). Дивно, чи не так?..

Однак перевіривши інвестора «Альфу-плюс» в держреєстрах, стає зрозуміло, що все тут далеко не так чисто, як виглядає на перший погляд. Так, Віктор Возняк виступає в ній керівником та підписантом, який має право підписувати документи, заключати договори. Практично такими ж повноваженнями підписантів наділені ще Ігор Петрашкевич ( власник компанії «ЮЕЛ» та помічник колишнього депутата-регіонала Олександра Горошкевича), а також Віктор Марченко (має чималий пакет акцій банківської компанії ВАТ «АКБ»).

Screenshot_1 Screenshot_2

Однак, вони – лише підписанти. Найважливішими тут є ті особи, які числяться в засновниках, особливо бенефеціарні власники (тобто контролери). Отже в засновниках є ТОВ «Укрюгінвест» та ТОВ «Інвест-фонд-сервіс». А кінцевими бенефеціарними власниками числяться Дух Володимир Степанович (на якого немає практично жодної інформації в мережі Інтернет) та Лябонт Елізана Марі-Антуанет, яка зареєстрована … увага(!) на Сейшельських островах.

Якщо розкласти все по поличках, то до фірми «Укрюгінвест» має безпосереднє відношення Возняк. Однак не він єдиний є її кінцевим власником. Контрольну частину в ній тримає також така собі Надія Назарова (раніше – російська бізнесвумен, зараз – зареєстрована в Києві, як приватний підприємець).

Screenshot_3 Screenshot_4

Інша компанія-засновник «Альфи-плюс» «Інвест-фонд-сервіс» зареєстрована в Києві ТОВ «Парітет-інвест». Однак далі ланцюжок ТОВ та ТзОВ та просто компаній-засновників веде вже на Віргінські острови. А це, зауважте, лише засновники. П’ятірка бенефеціарних власників реєстрована хто на Сейшелах, хто в республіці Беліз. Ці острівні країни, як відомо, є офшорними зонами, куди умілі бізнесмени та навіть політики частенько виводять свої прибутки задля ухилення від їх оподаткування.

Screenshot_5 Screenshot_6

Screenshot_7 Screenshot_8

Screenshot_9

Тому, як не крути, але все вказує на те, що гроші з України, та й безпосередньо з Трускавця роками викачувались в офшори. Тому й не дивно, що «Трускавецький водоканал» замість успішно працювати, безвилазно сидить у боргах, через що пересічні трускавчани (ба, навіть Дрогобичани) вимушені страждати через періодичні відключення світла в «Гірному».

Однак тепер, попри бідність «Трускавецького водоканалу» вилізла ще одна проблема, – можливе переведення статусу озера із питного в рекреаційне. Це питання вже другу каденцію мусолять в депутатських колах. За попередньої каденції вже навіть була спроба зробити це, однак вона зазнала фіаско. Тепер, як стало відомо з достовірних джерел, небайдужі люди знову лобіюють його розгляд. Робиться це задля можливості побудувати тут рекреаційні споруди (відпочинкові та розважальні комплекси), чого зараз, при питтєвому озері зробити не можна.

Screenshot_12 Screenshot_10

Спочатку, незрозуміло з чийого дозволу, русло річки, яка поповнює водосховище озера перекопали, змінивши її напрямок. Тепер річка, як і саме озеро сильно обміліла і подає до водосховища зовсім мало води. Також, небайдужі люди стали помічати, що до озера із невідомих труб зливають воду з різними домішками, що робить її непридатною для вживання. Все це може відбуватись із тою метою, щоб потім санітарне заключення дало можливість змінити статус озера в рекреаційне.

Сьогодні питне озеро дає небагато води для міста, однак зважаючи на високу ціну водопостачання з Дрогобича, воно дає хоч якусь альтернативу для міста. Але, очевидно, власникам земель навколо озера вже не терпиться збудувати там нові розважальні комплекси та знову заробити тут чималі гроші.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina