20160415_152417

Сьогодні в Трускавці мали відбутись громадські слухання щодо визначення та затвердження чітких меж курортного парку. Однак, через присутність на них лише 4-ьох представників громадськості, члени робочої групи вирішили назвати їх – розширеним засіданням.

Серед питань, які планували розглянути, були межі курортного парку міста та можливості його облагородження та вдосконалення, з метою більшого приваблення туристів. По першому питанню перед присутніми доповіла Оксана Плахтій, начальник відділу землекористування ТМР.

“Колись оприлюднювалась цифра в 78 гектарів землі, які нібито належать до курортного парку. Однак коли ми підняли це питання та почали більш детально його вивчати, то зрозуміли, що цифра була приблизною. Бо зараз, коли територію парку виміряли, виявилось що в ньому є 50 гектарів. Виглядає так, наче ми комусь ті землі пороздавали. Але, насправді, ми з членами комісії обійшли вздовж меж парку та переконались в тому, що межі парку не змінювались і ніхто цих територій не забирав. Просто колишня цифра не мала за собою чіткого підтвердження” – зазначила Плахтій.

Присутні мали змогу дивитись на карті межі парку та обговорювати якісь спірні питання щодо включення чи виключення з його меж якихось додаткових об’єктів чи територій. Однак, як зазначив Олексій Балицький, “нам потрібно визначитись, з якою метою ми це робимо. Якщо просто для того, щоб збільшити його територію, то чи є сенс у цьому?.. Нам просто потрібно чітко визначити межі парку, затвердити їх, щоб в подальшому не виникало ніяких запитань щодо цього”.

Ігор Кісак, який також був присутній на засіданні, заявив у свою чергу про відомі йому факти дерибану паркових земель. Мовляв, тому й площа зараз менша. Також він висловив своє незадоволення з приводу неточностей в межах санітарної зони міста. “Я був у ГРЕС, попросив відмітити мені межі зони. Коли їх нанесли на карті, то вони відрізняються від того, що є в міській раді. Кому вірити? Також ми говорили, що в комісії будуть зустрічі, обговорення питання, а тоді винесення його на громадські слухання. Я вважаю, що зараз проводити громадські слухання ще надто рано” – апелював Кісак.

З цим погодились і всі присутні, так як від громадськості було всього 3 чи 4 трускавчан, яким не байдужі такі питання міста. Тому було прийняте рішення називати зустріч черговим розширеним засіданням. Олексій Балицький попросив не змішувати всі питання та проблеми в одне та зазначив що санітарна зона та курортний парк – різні речі. “Межі санітарної зони ще будуть розглядатись. Зараз ми обговорюємо межі курортного парку і це не треба плутати. Теоретично, щоб ми всі розуміли, від встановлення цих меж ніщо не зміниться. Трускавчани не стануть краще жити, Нафтуся не стане іншою” – зазначив Балицький, – просто буде чіткість та порядок в документах.

Присутні трохи подискутували на тему парку та залишили питання відкритим до наступного засідання. А тим часом, людям презентували проект модернізації парку хлопці з львівської проектної фірми “Сад” та вдосконалення його під потреби туристів, відпочиваючих. Серед представлених варіантів модернізації парку були велодоріжки, амфітеатр, дитячі майданчики з лабіринтами, нові стежки і світлові інсталації та навіть мотузковий парк.

Хтопців засипали запитаннями та пропозиціями щодо цого проекту, оскільки реалізовувати його хочуть в санітарній зоні, де будь-яка господарська діяльність є забороненою. Доповідачі запевнили присутніх, що їхній проект потребує мінімум втручання. “Для того, що реалізувати цей проект, не потрібно змінювати рельєф, спилювати дерева чи вести якесь будівництво. Все це можна зробити на базі тих даних, які є в парку зараз. Їх просто треба вдосконалити” – зазначили ландшафтні архітектори зі Львова.

20160415_160330  20160415_160341

20160415_160412

Доповнила презентацію хлопців директор Трускавецької бібліотеки-філії №2 Віра Савка. За її словами доцільно було б доповнити проект ще деякими деталями. Зокрема Віра наголосила на доцільності встановлення в місті пам’ятників гусаку, чи гусці, яка власне зображена на гербі міста і має бути її символом.

Віра Савка продумала і можливі атракції, які можна пов’язати з цими пам’ятниками. Зокрема зазначила про доцільність функціонування якомога більшої кількості фонтанів у місті. “Ми бальнеологічний курорт, в нас Нафтуся, тому плюскіт води мав би відчуватись на кожному кроці” – говорила Віра. Також вона доповнила проект дитячими розвагами, дорослими пізнавальними іграми та заняттями.

Присутні жваво обговорювали ці питання, однак до них пролунало багато зауважень. Зокрема Кісак, Іваник, Яремчук говорили про те, що парк потрібно зберегти в автентичному оригінальному вигляді, просто привівши до ладу доріжки, освітлення. А проект, презентований молодими львівськими архітекторами назвали чудовим, однак деталі його варто використати швидше по мікрорайонах міста, ніж у курортному парку.

Однак хлопці презентували свій проект швидше в якості ідеї, яку потрібно обговорювати, коригувати та розвивати. “Я вважаю, що нам все ж потрібно за щось братись. Звичайно, що питання пройде ще необхідне обговорення, але частково його можна втілювати. Нам можна було б обрати щось одне та поступово втілювати його, бо стан в якому зараз перебуває парк є плачевним і з ним щось треба робити. Гості міста, більшість їх гуляють центральною частиною міста, парком вже не надто хочуть гуляти. Тому нам треба думати про якийсь розвиток, модернізацію парку, щоб ми могли чимось зацікавити відпочиваючих. Адже вони, в проміжку поміж питтям Нафтусі, хочуть ще чимось цікавим зайнятись” – зазначив міський голова Андрій Кульчинський.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina