Впродовж десяти днів у Трускавці проходив всеукраїнський християнський табір “Speakout – 2016”, організований ВГО “Кемпус”. Його метою було поглиблене вивчення англійської мови та духовний розвиток молоді.
Табір проводиться щорічно, однак для курортного Трускавця він став новинкою. Молодь, яка приїхала до міста-курорту з різних куточків України, привезла з собою море позитиву. Тож, упродовж всіх десяти днів, трускавчани та гості міста мали змогу брати участь в різноманітних інтелектуальних, пізнавальних, розважальних та духовних заходах.
Щоденно в місті проводились відкриті уроки англійської мови, на яких бажаючі мали змогу спілкуватись з американцями, що прибули до Трускавця. А щовечора в місті проводились організовані музичні вечори, на яких демонструвались українська та американська культури.
Було чимало розважальних заходів, серед яких «свято холі» – веселе та кольорове дійство, на якому учасники під час танцю підкидали в повітря різнокольорові фарби, розфарбовували одне одного та демонстрували яким прекрасним і кольоровим є наш світ.
12 липня відбулось свято молоді, в рамках якого було багато арт-проектів, присутніх веселили фокусники з Харкова. В цей день відбувся концерт “Joshua Pratt Band” та розіграш призів серед учасників, які пройшли попереднє опитування.
Та, мабуть, найважливішою була духовна сторона табірного життя. Молодь щоденно виходила на вулиці міста, спілкувалась з містянами та гостями курорту і проводила опитування про їхній світогляд. Йшлося про розуміння світоглядних речей: сенсу людського життя, ролі в ньому Господа. Такого роду спілкування відбувалось як з дорослими так і з дітьми.
І якщо дорослі часто відмовлялись від спілкування та не бажали «відкриватись», то діти навпаки прагнули якомога більше розмовляти та хотіли дізнаватись щось нове. Таку спраглість в людському спілкуванні, учасники табору неодноразово помічали серед дітей.
Головним завданням, яке ставить перед собою «Speakout» є духовних, фізичний та пізнавальний розвиток молоді. «Кемпус» задля цього працює в багатьох напрямках: організовує спортивні змагання, інтелектуальні заняття та ігри, проводить заходи духовного характеру.
Духовна сторона молодіжного виховання сьогодні є надважливою. Особливо коли в суспільстві морально-етичні рамки поведінки є дуже розмитими. Коли батьки постійно зайняті на роботі, а діти залишаються «покинутими» сам-на-сам. Їм бракує уваги, спілкування, підтримки та любові. І навіть якщо батьки працюють задля того, щоб забезпечити своїм дітям безбідне життя, їм від цього зовсім не легше.
Проблема сьогодення полягає в тому, що ми надто мало спілкуємось. Надто мало цікавимось іншими людьми та їхніми проблемами, надто мало співпереживаємо чи допомагаємо. Стаємо закритими, кожен в своєму «панцирі», черствими та байдужими до навколишніх проблем. Однак, відкрившись, можна побачити цей світ зовсім по-іншому. Можна відпустити зло та байдужість, а впустити в своє серце добро і любов. А з ними прийде і щастя. Те, яке через зайнятість та перевантаженість, здавалось далекою ілюзією.
Дітям це вдається легше. Вони відкриті до спілкування. Вони ще не встигли погрузнути в побутових проблемах та конфліктах. Не встигли наповнитись негативом та злістю. Їхні серця відкриті та щирі, хоч вони також мають чимало болю та ран. Тому вкрай важливо виховати молодь правильно. Не дати їм «потонути» в проблемах, не дати відчути себе непотрібними чи зайвими. Не дати зневіритись чи загубитись у вирі цього світу.
Такі заходи дозволяють не лише повеселитись чи зайнятись корисними справами, вони дають розуміння того, що ви не одні в цьому світі. Вас є кому вислухати та підтримати. Вони допомагають усвідомити значимість та неповторність кожної людини на цій землі. Допомагають людям гуртуватись над вирішенням важливих питань, допомагати та підтримувати одне одного та, головне, вірити й покладатись на Бога.
Табір закінчився. Близько 240 учасників з цілої країни, які долучились до нього, з задоволенням та піднесенням роз’їхались по своїх домівках. Кожен почерпнув для себе те, чого він найбільше потребував. І, окрім цього, зумів багато в чому допомогти іншим.
Ніна ФЕДЬКО