14002305_1138215849557299_1667430605_o

Не секрет, що Україна лідирує в списку держав, де процвітає корупція. Дослідження світової організації з питань протидії корупції «Transparency International» показали дуже невтішну картину для України. Рівень сприйняття хабарництва та корупції в нашій державі є одним з найвищих у світі.

Наша країна займає 144 місце серед 177 країн, що на одному рівні із Нігерією, Центральною Африканською Республікою і Папуа Новою Гвінеєю. В розумі багатьох українців панує думка “не помажеш, не поїдеш”, тобто не даш хабаря, – нічого не вийде. Така ситуація майже в кожній сфері, куди не глянь. Навіть у церквах та серед духовенства українських священиків, де за парафію треба заплатити від 5000, або й більше, залежно чи це село чи місто.

Ми нація, яка називає себе християнською країною. Але, на жаль, до справжнього християнства нам дуже далеко. Божі заповіді переступаємо, цим самим зневажаючи Бога та попираючи Його закони. Несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього… (Iсаї 5:23) Чи не це сьогодні відбувається у наших судах, чи у прокуратурах? Скільки так званих “мажорів”, через гроші уникають правосуддя… А все тому, що жага до наживи перевищує усе святе та чисте. Люди гадають. що будуть жити тут вічно на землі, але вік хабарників дуже короткий і життя закінчується досить трагічно.

Збори безбожних спустошені будуть, а огонь пожере дім хабарника: він злом вагітніє, й породить марноту, й оману готує утроба його… (Йова15:34,35) Хабарі не приносять щастя, бо це чиїсь сльози та страждання, а Бог не сліпий на відміну від продажних суддів та прокурорів, депутатів та міністрів. Бог є суддя праведний і спитає кожного хабарника, який продав свою душу за гроші.

А хабара не візьмеш, бо хабар осліплює зрячих і викривляє слова справедливих. (Вихід 23:8) Якби чиновники, чи ті хто рветься у владне крісло розуміли те, що говорить Бог через Біблію, то не чинили би сьогодні беззаконня та не покривали би різні тіньові схеми. У більшості своїй люди, які рвуться до “корита”, знають, що тут можна “хапанути”, заробити та збагатитись.

На жаль, мало кого цікавить правда та справедливість. Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя. (Притчі 17:23) Багато таких ділків розводять руками і кажуть, що жити інакше не можливо і в такій країні живемо. Їм плювати на все, лиш би покращити своє життя. Але з Богом усе можливо! Та Бога мало хто знає, а люди вдають із себе християн.

Нація лицемірів, ось в кого ми перетворились і далі котимось у прірву. Замість того, щоби дійсно будувати незалежну Україну, покладаючись на Бога та виконуючи Його заповіді. І той хто дає і той хто бере хабаря, рівноцінно руйнують країну, розкладають та деморалізують суспільство. Хабарництвом ми ліквідуємо чесні та справедливі суди в нашій країні. Ми стимулюємо до того, щоб панувало зло та неправда! Хабарництво руйнує підвалини всього суспільства.

Дехто називає хабарі подарунками і не бачить у цьому нічого поганого і несуть ці подарунки всім чиновникам, аби “порішати” свої питання. Обманом захопленні та обманюють власне сумління, кричать про те, що хочуть змін та зміни так і не приходять. І не прийдуть, допоки ми, українці, не зупинимось і не покаємось у тому, що не одне десятиліття руйнуємо свою державу. Цар утримує край правосуддям, а людина хабарна руйнує його. (Притчі 29:4)

Кажуть “риба гниє з голови”, це правда, але не оправдання для багатьох, які цією фразою хочуть зробити себе чистими. Сьогодні ця гниль хабарництва міцно засіла у ментальності нашого народу і стало традиційно давати хабар, навіть ритуально, існують навіть так звані “такси”, для різних справ та для різних чиновників. Коли мудрий кого утискає, то й сам нерозумним стає, а хабар губить серце. (Еклізіаста 7:7) Багато людей згубили своє життя. одного разу спробувавши “взяти або дати на лапу”.

Потрібно зупинитись і сказати “ні!” хабарям. Припинити відкуплятись від поліції, давати хабарі за вступ у ВУЗ та за інші справи. Час визнати те, що це ми, щирі українці, призвели до того, що таке безладдя чиниться у нашій країні. Нам варто визнати, що саме ми, громадяни України, сформували таке середовище і те, що саме нам потрібно його змінити. Бог чекає від нас цього! Нам потрібно протидіяти хабарництву, якщо ми хочемо замешкати в Царстві Його та збудувати незалежну країну, де живуть чесні люди.

Затривожились грішні в Сіоні, і трепет безбожних обняв… Хто з нас мешкати буде при вічному огнищі? Хто ходить у правді й говорить правдиве, хто бридиться зиском насилля, хто долоні свої випорожнює, щоб хабара не тримати, той перебуватиме на високостях, скельні твердині його недоступна оселя, його хліб буде даний йому, вода йому завжди запевнена! Твої очі побачать Царя в Його пишній красі, будуть бачити землю далеку. (Iсаї 33:14-17)

Руслан Цехмейстер, депутат Трускавецької міської ради

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina