У Дрогобичі пройшов Антикорупційний форум, що підвів підсумки роботи органів місцевого самоврядування та громадських ініціатив у боротьбі з корупцією.
Форум пройшов у приміщенні ВПУ №19 м. Дрогобич. Його відвідали представники органів місцевого самоврядування, керівництво обласної адміністрації та чимало гостей з інших міст. Присутні мали змогу почути виступи представників влади та дізнатись про перші успіхи у боротьбі з корупцією, послухати виступи експертів, які мають досвід боротьби з різними проявами корупції в органах влади та проявити ініціативу і висловити своє бачення вирішення існуючих проблем.
Голова Львівської ОДА Олег Синютка у своєму виступі зазначив, що Львівщина не зуміла наразі досягти тих результатів, які ставила перед собою. “Ми планували показати вищі результати, однак наразі досягти їх в повному обсязі нам не вийшло” – зізнався очільник ЛОДА Олег Синютка.
На Форумі були присутні голови РДА та представники районів, народні та обласні депутати, мери міст, заступники, депутати міських та районних рад, громадські активісти області. Відвідав Форум в Дрогобичі також виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький.
Присутні мали змогу почути досвід чиновників інших міст, чия прозора робота є однією з найпоказовіших. Зокрема таким був виступ міського голови Червонограда, якого запросили для поділу досвідом. Прибуло на захід чимало активістів з різних районів, були юристи та журналісти, які вважаються експертами в питаннях виділення земельних ділянок, прозорості та публічності рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування.
По обіді присутні мали змогу долучитись до цікавої динаміної роботи. Учасники були розділені на робочі групи по п’ять осіб та обговорювали між собою головні на їхню думку проблеми в тих чи інших сферах, роботу яких регуляє місцева влада. Згодом члени команд мінялись поміж собою, презентували свої питання в іншій групі, обговорювали та слухали можливі зауваження. Опісля представник кожної команди представляв обговорені проблеми перед усіма присутніми, акцентуючи увагу на способах їх вирішення.
Серед озвучених проблем було згадано недостатню прозорість та публічність в роботі органів місцевого самоврядування, відсутність реальної відповідальності за прийняття незаконних/корупційних рішень та чимало інших. Черговий камінь полетів у город громадських активістів, які, начебто, проявляють недостатню активність в тих чи інших питаннях.
Однак, скільки б таких Форумів не проводилось і скільки б не обговорювалась заїжджена тема корупції в країні, області, районі, місті, успіхи в її подоланні, на жаль, досі мізерні. Прикро, але такі заходи продовжують відвідувати ті люди, які зазвичай не дають хабарі та бажають побороти існуючі проблеми. Однак таких, для кого хабарництво вже стало стилем життя в нас досі чимало. Як і таких, для кого дати хабар – нормальне буденне явище. В той час, як відповідні органи, які мають реагувати та притягувати до відповідальності, прикривають хабарництво в органах влади. Прикривають одну корупцію іншою.
Тому, корупція – це те, чого не здолаєш без одночасних зусиль від усіх учасників процесу: влади, громади, правоохоронних та судових органів. Лише коли настане повне усвідомлення того, що доля країни залежить від кожного, і коли кожним керуватимуть не лише меркантильні шкурні інтереси, але й бажання жити в кращій країні, – можливо тоді зрушення в боротьбі з корупцією стануть більш суттєвими та помітними.
Ніна ФЕДЬКО