i

Минулого тижня у Дрогобичі запрацювало відділення Центру безоплатної правової допомоги. Відтепер дрогобичани та мешканці району мають змогу отримати юридичну консультацію та правову підтримку безоплатно.

Бюро правової допомоги розташоване на вулиці Лесі України, 70, в колишньому приміщенні прокуратури. Тут надаватиметься первинна правова допомога та правова консультація всім громадянам та забезпечуватиметься доступ до вторинної правової допомоги пільговим категоріям осіб.

Як повідомила директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин, основними цілями Дрогобицького бюро правової допомоги є:

·       підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;

·       зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств населення у зв’язку із недостатністю послуг адвокатів у сільській місцевості та малих містах шляхом запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді;

·       посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;

·       сприяння більшому залученню територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування.

На відкритті бюро правової допомоги, окрім представників Стрийського центру безоплатної правової допомоги була присутня також міська влада, депутат Верховної ради Богдан Матківський та представник Дрогобича в облраді Андрій Ковч.

IMG_0961 IMG_0952

Андрій Ковч, який за сумісництвом веде юридичну практику, щотижня здійснює прийом дрогобичан, де надає безкоштовну юридичну консультацію.  У коментарі нашому виданню, депутат зазначив, що бюро правової допомоги може стати серйозним кроком у підвищенні юридичної грамотності населення.

“Далеко не всі люди зараз мають кошти не те, що на адвоката, але хоча б на те, щоб отримати грамотну юридичну консультацію в тих чи інших питаннях. Доволі часто виникають різноманітні життєві проблеми, які потребують правового вирішення, часто люди потребуюють допомоги при написанні позовних заяв, чи хоча б грамотної юридичної поради в тих чи інших питаннях. У приватних адвокатів ці послуги коштують недешево. А сьогоднішній час показує, що людям вкрай важливо бути юридично підкованими. Відтепер працівники центру надаватимуть інформацію щодо різних юридичних моментів безкоштовно та працюватимуть з населенням для підвищення юридичної грамотності” – зазначив Андрій Ковч.

У бюро правової допомоги можна отримати безкоштовну юридичну консультацію, юридично грамотно оформити позовну заяву, скаргу чи будь-які інші звернення. Також, для пільгових категорій громадян, існуватие можливість отримання вторинної юридичної допомоги, тобто вони матимуть право на безкоштовні послуги адвоката в суді, який допомагатиме людям відстояти їхні законні права та інтереси.

Бюро правової допомоги в першу чергу орієнтоване на соціально незахищених людей, з низьким рівнем заробітку, переселенців, учасників АТО чи будь-яких інших пільгових категорій людей, які не мають змоги оплатити послуги юриста з власної кишені. Юридична консультація буде безкоштовною для всіх, адже таке право гарантоване громадянам Законом України.

Бюро працює щоденно, крім вихідних, за адресою м. Дрогобич, вулиця Л. Українки 70.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina