14508726_1179759128736304_836605237_n

Керівництво трускавецьких фірм-перевізників ПП “Інтертранстур” та ТзОВ “Оберіг”, спільно з водіями, які працюють у них, зустрілись з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським. Таксисти скаржились на велику кількість перевізників-нелегалів, які не сплачуючи до місцевого бюджету ні копійки, складають їм нездорову конкуренцію.

Зустріч ініціювали таксисти, які звернулись до влади міста з проханням посприяти у вирішенні конфлікту, що назрів між легальними та нелегальними перевізниками. “Ми зареєстровані в місті, працюємо офіційно, сплачуємо податки до місцевого бюджету, однак останнім часом в місті з’являється все більше нелегальних таксистів, не зареєстрованих тут. Хтось має невідомо яку моршинську реєстрацію, хтось взагалі може бути незареєстрованим. Вони займають наші місця, перехоплюють наших клієнтів, при цьому ще й дуже нагло поводяться” – зазначив директор ПП “Інтертранстур” Іван Асафат.

В основному мова йшла про так зване “Апельсин-таксі” та моршинських таксистів. За словами місцевих перевізників їхнє нахабство перетинає будь-які межі. “Вони просто крадуть наших клієнтів, поводять себе так, наче їм все дозволено, неодноразово між нашими працівниками та ними трапляються певні сутички” – зізнаються таксисти. Але поставити на місце нелегалів самотужки вони не в змозі. Тому звернулись до керівництва міста за допомогою, мовляв “скільки це триватиме? Чому ми маємо, сплачуючи податки, віддавати свій заробінок тим, хто тих податків не платить?”

На засіданні окрім міського голови був присутній також профільний заступник Олексій Балицький, начальник Трускавецького відділення державної податкової інспекції Руслан Корж, був присутній на зустрічі також офіцер Трускавецького відділення поліції.

14527617_1179781245400759_1910542456_n 14527624_1179759132069637_1220612172_n

За словами перевізників місцями найбільших скупчень неофіційних таксистів є залізничний та автовокзали. Саме тут найчастіше і трапляються конфліктні ситуації, через “поділ ринку” між перевізниками. Особливо нахабніють нелегали у вечірній час, після 20.00 вечора вони дозволяють собі не просто працювати поряд з іншими, але й витурювати офіційних таксистів.

В результаті зустрічі було з’ясовано, що вивести на чисту воду таксиста, який нелегально бізнесує на перевезеннях не так вже й легко. Цим можуть займатись такі структури як Укртрансінспекція, податкова та поліція. Однак, якщо Укртрансінспекція має більш широкі повноваження в питанні контролю перевізників, проблема в її віддаленості та відсутності оперативного реагування. А податкова та поліція, в свою чергу, мають зв’язані руки, у зв’язку з мораторієм, накладеним на перевірки бізнесу в країні. “Ми можемо здійснити перевірку лише в разі наявної скарги, звернення. Тобто, якщо нам людина написала скаргу на конкретну особу (таксі), ми тоді здійснюємо перевірку її роботи” – зазначив начальник відділення податкової інспекції міста Руслан Корж.

Приблизно така ж ситуація і з поліцією. Перевірити таксиста просто так ніхто не має права, лише у випадку, коли його зловлять на порушенні правил дорожнього руху чи в іншій конфліктній ситуації. А, щоб притягнути водія до відповідальності, необхідно ще довести той факт, що він здійснює перевезення пасажирів та отримує за ці послуги гроші. Водій запросто може заявити, що він просто підвозить когось знайомого. Тому, для того, щоб довести це, потрібно зафіксувати факт перевезення та оплати за послугу з боку клієнта на фото чи відео або ж використавши підставну особу, яка згодом свідчитиме про цей факт у суді, куди перенаправляються всі протоколи зафіксованих поліцією правопорушень.

Міський голова Андрій Кульчинський зі своєї сторони пообіцяв сприяти фірмам-перевізникам у вирішенні проблеми, однак взамін вимагав зустрічних кроків. “Ми будемо вам допомагати. Буде створена комісія, яка пропрацює це питання, скоординуємо спільно зусилля поліції, податкової, нашу роботу, щоб ці питання вирішити. Таксі також немалу роль відіграє в житті міста. Це теж свого роду обличчя курорту, а такі конфліктні ситуації тільки псують нам імідж. Але ви зі своєї сторони повинні теж іти нам на зустріч, сплачувати більші податки до бюджету, виводити потроху з тіні працівників та влаштовувати їх офіційно” – зазначив Андрій Кульчинський.

За останні вісім місяців роботи, фірми-перевізники сплатили такі суми податку до місцевого бюджету:

“Вітязь” – 33 тис. грн, “Оберіг” – 13 тис. грн, “Інтертранстур” – 31 тис. грн, “Трускавецьтранс” – 400 гривень. Суми різні, оскільки кількість автомобілів у перевізників різниться. Однак, одне офіційно зареєстроване таксі, до бюджету міста платить в середньому 300 гривень податку на місяць. Фірми, в свою чергу, хоч і працюють нібито легально, однак мають офіційно влаштованих лише 2-3 працівники (директора, бухгалтера), і тих на мінімальній заробітній платі. Водії ж праюють по договору і отримуть офіційні виплати в розмірі 300, 200, а то й 100 гривень.

“Для того, щоб в бюджеті були кошти, потрібно його наповнювати тими ж податками. Ми стараємось зараз ремонтувати дороги, які для вас також дуже важливі, вкладати в розвиток міста. На це все потрібні кошти. Тому, якщо ми йдемо на зустріч вам і допомагаємо витіснити нелегальних таксистів, тим самим даючи можливість вам заробляти більше, ви повинні теж давати місту більше. Я розумію, що це питання не одного дня, але треба до того йти поступово. Ви маєте оформляти своїх таксистів, хоча б на мінімальну заробітну плату і сплачувати більший податок” – наголосив міський голова.

Таксисти, в свою чергу обіцялись подумати над реалізацією поставлених вимог та рухатись в напрямку вдосконалення своєї роботи. Обговорили також і питання культури та зовнішнього вигляду водіїв, адже вони є своєрідною візитівкою міста та формують враження про курорт у гостів, яких вони підвозять. Тому неприйнятними є ситуації, коли таксисти в брудному одязі, неголені та некультурні в спілкуванні з клієнтами та ще й намагаються здерти із них втридорого, повозивши зайвий раз колами по місту.

“Добре, що ця зустріч відбулась і ми дуже сподіваємось на сприяння у вирішенні існуючої проблеми. Ми зі своєї сторони постараємось максимально покращувати свою роботу” – зазначив керівник ТзОВ “Оберіг” Андрій Гнідан.

Повноцінний план вирішення існуючої проблеми ще будуть обговорювати та розробляти, спільно з перевізниками. Однак вже сьогодні влада міста має бачення акредитації фірм-перевізників, які надають послуги таксі-перевезень в місті. Лише акредитовані таксі матимуть певні привілеї та своєрідну рекламу зі сторони місцевої влади в наданні послуг з перевезення, чітке врегулювання місць їхніх стоянок та припинення незаконного бізнесу зі сторони немісцевих нахабних таксистів.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina