img_1495_1478882718_613x408-66666666667_3_0

У Трускавці відкрили автоматизовану твердопаливну котельню, аналогів якій за розмірами, економністю та екологічністю в країні немає. Вона була збудована для санаторію “Перлина Прикарпаття” та відтепер забезпечуватиме потребу закладу в теплоенергії.

img_1427_1478882725

Вісім місяців минуло з часу звернення керівництва санаторно-курортного закладу “Перлина Прикарпаття” до фірми “EKO-Optima”. Між ними було укладено договір, в якому зокрема йшлося і про те, що санаторій жодних капіталовкладень на будівництво котельні не здійснюватиме, а фірма проводитиме всі роботи самотужки. Трохи більше ніж півроку фактичних робіт і котельня не лише з’явилась, але й повноцінно запрацювала, демонструючи свої потужності та зручність в експлуатації.

Котельня в “Перлині Прикарпаття” є чи не найбільшою в країні. Вона повністю автоматизована, що спрощує її роботу та не потребує значного людського ресурсу для її обслуговування. Працює вона на відходах деревообробки, зокрема – на деревній трісці. Вона оснащена котлами KALVIS – 950M1, продуктивністю 950кВт та KALVIS – 500M1, продуктивністю 500 кВт з автоматизованою системою паливоподачі ТОВ “Волинь-Кальвіс”. Кожен котел українсько-литовського виробництва укомплектований вентиляторами, транспортером та рухомими колосниками. Котли укомплектовані мультициклонами із ступенем очищення димових газів 85-86%, що робить їх викиди практично нешкідливими для екології.

fotograf-9331 fotograf-9357fotograf-9356 fotograf-9339

“До нас звернувся керівник санаторію “Перлина Прикарпаття”, який бажав зменшити затрати на опалювання закладу. У нас є чималий досвід таких робіт в країні, є схожі котельні, але можна сміливо заявити, що котельня, яку ми відкрили сьогодні в Трускавці є найбільшою та максимально автоматизованою” – зазначив директор “EKO-Optima”, який також був присутній на відкритті.

“Питання альтернативних методів опалення стояло для санаторію “Перлина Прикарпаття” доволі гостро, через постійне зродожчання газу. Ми звертались з пропозиціями співпраці до декількох фірм, “EKO-Optima” погодилась, взялась за роботу і за вісім місяців ми вже маємо котельню. За умовами договору, ми сплачуватимемо за обігрів фірмі, але, наскільки ми порахували, вартість цього тепла буде для нас значно дешевшою, що дасть нам близько мільйона економії” – зазначив начальник закладу Олександр Шишко.

fotograf-9367

“EKO-Optima” є відомою фірмою, що займається розробкою та впровадженням відновлювальних, екологічно чистих джерел енергії, створенням генеруючих потужностей, з використанням енергії вітру, сонця, води та біомаси. Саме ця фірма нещодавно встановлила вітряки на Старосамбірщині. За словами керівництва фірми, задумів та пропозицій відносно будівництва нових об’єктів є чимало. Тому, найближчим часом, в регіоні може з’явитись ще чимало таких економних та сучасних котелень.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina