Sequence 01.Still001222

Сьогодні Трускавецька ЦБС традиційно святкувала день бібліотек. Захід розпочався о 17:00 годині та відзначився повним аншлагом присутніх. Бібліотечний зал був вщерть заповнений активними читачами, громадськими діячами, політиками, кандидатами та тими, кому просто небайдужі книги.

00201.MTS.Still001

Розпочався захід із виступу директора ЦБС Віри Савки, яка склала подяку небайдужим трускавчанам, які не побоялись поставити свій підпис у відкритому зверненні до голови міста Руслана Козира з вимогою зберегти філію на Стебницькій 76. Також подякувала вона і бійцям АТО, які “підставили працівникам бібліотеки своє мужнє плече підтримки в цій непростій ситуації”.

00195.MTS.Still001

Після цього присутні мали змоги заслухати звіти про роботу ЦБС міста загалом та почергово – окремих її філій за останнні 9 місяців поточного року. Звіт представила Діана Боднарчук, яка розповіла про те, які заходи проводились бібліотекою, про акції та свята, в яких брали участь бібліотеки міста. Це – постійні навчання, програми розвитку та вдосконалення роботи, які проходили співробітники “книжкового дому”. Це – постійні заходи щодо популяризації читання та відвідування бібліотек міста. Це – участь у міжнародних грантах та стратегія подальшого розвитку бібліотек міста.

І якщо хтось подумає: “ой, нудно ж було”, то він дуже помилиться. Адже все це відбувалось у формі живого діалогу, презентацій, відеосюжетів щодо виконаної роботи. Та й сама бібліотека, варто зазначити, завдячуючи вдалому керівництву, уже відійшла від заяложених радянських стереотипів мислення та роботи. Вона вперто рухається вперед, розвіюючи будь-які сумніви недоброзичливців. Рухається, рівняючись на провідні закордонні зразки та впевнено посідає нішу незамінної громадської площадки, яка об’єднує та консолідує населення міста, дає можливість проведення зборів чи просто невимушених посиденьок, що в сукупності формує в населення якісно новий світогляд, нові цінності та доказує, що її роль тут просто невід’ємна.

Після звітної роботи та презентацій на заході мали змогу виступати присутні гості. Завідувач відділом культури Тетяна Татомир вже традиційно не втрималась, щоб не нагадати, що бібліотека розвивається не сама, а в співпраці з владою міста. А також пані Тетяна з нагоди свята Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії сказала дуже гарні слова “Любов – це змагання в доброті”, подейкуючи на те, що передвиборні змагання треба проводити саме так з любов’ю та добротою. Також Татомир сьогодні зазначила, що вірить, що цілісність бібліотечної системи міста буде збережена. Хоч вона ще недавно ініціювала її “оптимізацію”.

Мали змогу виступити на заході і кандидати на посаду голови міста. Першим запросили до слова Святослава Грабовського, голову Трускавецького осередку партії Громадський рух “Народний контроль”, який разом з колегами активно допомагав Вірі Савці боротись за збереження бібліотеки на Стебницькій 76. Він активно та динамічно “ввімкнув” увагу присутніх, які вже засиділись та стомились від презентацій. Грабовський зробив своєрідний вступ до подальших громадських обговорень, зацікавивши присутніх словами про те, як камера та відеофіксація допомагає боротись з порушеннями закону. Він наголосив на тому, що можливість боротись із беззаконням та злочинами має кожен громадянин. Головне не стояти осторонь, а долучатись до спільної роботи, до спільної боротьби. “Одна людина – як крапля в морі, а разом ми – сила. Разом ми можемо більше!” – наголосив Святослав та запросив усіх приходити та продовжувати такі обговорення на наступному засіданні Муніципальної лабораторії ідей, яке відбудеться 10 жовтня.

00231.MTS.Still001

Виступив також Ігор Кісак, який подарував бібліотеці факсимільне видання Букваря Івана Федорова, єдиний екземпляр якого знаходиться в Гарвардському університеті (США) та путівник до нього. Ігор Володимирович зачитав декілька уривків із нього та висловився за розвиток та удосконалення бібліотек міста. “Ми маємо популяризувати читання. Діти повинні ходити в бібліотеки та читати, а ми, дорослі, маємо створити всі комфортні умови для перебування тут”. Також Ігор Кісак згадав в черговий раз про статую Христа, яку він споруджуватиме на Гошівській горі. “Всі документи я вже отримав, але робота розпочнеться після виборів, незалежно від того, як вони для мене закінчаться. У підніжжі статуї буде оглядовий майданчик і я дуже хотів би, щоб там була ще й бібліотека” – зазначив пан Ігор.

00232.MTS.Still001

Ще один кандидат Андрій Кульчинський був присутній на заході недовго. Через справи він змушений був піти швидше, тому виступити перед присутніми не зміг. Діючий міський  голова також не мав нагоди виступити перед громадою, адже з невідомих наразі причин проігнорував проведений захід.

Захід відвідали також представники “Громадянської позиції” міста,зокрема голова партосередку Ріта Сенів, яка також висловила свої приємні враження від роботи бібліотеки. Була і колишня очільниця відділу культури Людмила Лоїк, яка, як ніхто знається в цій сфері. Вона зокрема зазначила “Коли я працювала в культурі, я пригадую як ми своїми руками носили, встановлювали ці стенди, стелажі. З того часу матеріального оновлення бази практично не відбулось. Ці дівчата, які працюють тут, роблять титанічну роботу, адже вони з тої застарілої бази щоденно ліплять нові ідеї та розвивають все це”.

Присутні читачі та громадські активісти також мали змогу долучитись до привітань бібліотекарів. Виступав знаний краєзнавець Микола Іваник, який прямим текстом закликав всіх ходити в бібліотеки, бо це того вартує. Виступав боєць АТО від “Правого сектора” Андрій Гергерт (Червень) командир 8 окремого батальйону ДУК , який теж приєднався до привітань. Також виступили поет В’ячеслав Умнов та інші причетні до літератури трускавчани.

Такі громадські відкриті обговорення вже стали традицією в трускавецькій бібліотеці. І судячи з їх популярності та затребуваності серед громади міста, їх кількість в подальшому буде лише зростати. А це – добрий показник єднання мешканців навколо спільної ідеї, навколо спільних проблем, їх колетивне обговорення та пошук шляхів їх вирішення. Бібліотека сьогодні, в день своїх “іменин”, вкотре продемонструвала свою корисність, свій розвиток та свій впевнений погляд у майбутнє.
 

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina