Сьогодні, в день Вознесіння Христового, в Трускавецькій міській раді відбулась 27 сесія. Зібрати депутатський корпус при святі виявилось не так вже й легко, допрацювати порядок денний тим паче. Тим не менше, депутатам вдалось розглянути ряд земельних та технічних питань і заслухати звіт директора КП “Харчовик”.

Під час депутатської розминки прозвучав ряд запитів та звернень. Депутат Василь Вовчанський нагадав владі та депутатам про аварійну підпірну стінку на вулиці Данилишиних 9, яка несе небезпеку для мешканців мікрорайону та гостей міста, через загрозу обвалу. На сесії була присутня також мешканка будинку, яка наголошувала на необхідності якомога швидшого вирішення існуючої проблеми. Нагадаю, зобов’язання по укріпленні підпірної стіни взяв на себе в минулому році підприємець Ігор Кісак, однак минув рік, а обіцянка виконана не була. Зараз справа перебуває в суді, міська рада намагається добитись виконання зобов’язань від підприємця, а люди, тим часом, залишаються заручниками тої ситуації, що склалась.

Депутат Святослав Грабовський вкотре виступив з питанням виготовлення закордонних паспортів та наголосив на можливості придбання обладнання та наданні послуги через місцевий ЦНАП, – тоді кошти, отримані від наданих послуг залишалися б в казні міста. Це було б вигідним для міста, – наголошував Грабовський. Однак, наразі цих вигод не бачить фінансове управління, більше того, вважає такі дії не до кінця врегульованими законодавчо.

“Потрібно врахувати, що нам прийдеться утримувати приміщення, оплачувати роботу додаткових працівників і придбати обладнання – це може загнати нас навпаки у мінус. А зараз структура оплачується з державного бюджету” – зазначив міський голова Андрій Кульчинський.

Депутат Руслан Цехмейстер звернув увагу депутатського корпусу та влади на самовільне зведення торгових кіосків на вулиці Шевченка, де вже встановили металеві каркаси та планують розмістити бутіки.

“Скільки це буде продовжуватись? Щоб нам під носом, самовільно будували щось, без погоджень? Ми вже виїжджали туди комісійно, там стоять зварені каркаси, скоро будуть встановлювати якісь бутіки. Знаю, що авторам того будівництва був виписаний припис інспекцією з благоустрою, але воно продовжується. Це треба припинити і показово розібрати, як колись було зроблено з туалетом, тим більше, що за моєю інформацією, до тих дій причетні ті ж люди, що роблять наші зупинки” – зазначив Руслан Цехмейстер.

Прозвучав ще ряд запитів, які стосувались проблем, що виникають на округах і згодом депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Серед питань земельних було розглянуто чимало проектів рішень, більшість з яких отримали підтримку в депутатському корпусі. Однак міські обранці відмовили підприємцю Лозі М.М. поділити земельну ділянку на Івасюка 9, – територія гуртожитку, в якому підприємцем свого часу було викуплено половину першого та останній поверх.

“Людина викупила приміщення, зробила добудови до гуртожитку, але жодним чином не дбає про благоустрій чи проблеми будинку, більше того, навіть податки не сплачує належним чином” – зазначила депутат від цього округу Олена Савченко. Не набрало підтримки і рішення щодо придбання земельної ділянки шляхом аукціону, про що з заявою звернувся той же підприємець.

Ближче до обіду депутати заслухали звіт директора КП “Харчовик” Ігоря Пранника. Звіт був коротким: з головного, що почули депутати – підприємство потрохи виходить з боргів і на сьогоднішній день є прибутковим.

“Станом на 1 жовтня залишок на рахунку підприємства становив 115 гривень і була чимала заборгованість – 67 тисяч гривень. За ці півроку вдалось погасити заборгованість майже на 47 тисяч, залишається виплатити ще 20” – розповів Ігор Пранник.

Багато питань депутати не задавали, бо погодились, що зараз треба дати час підприємству вийти з боргів та показати, на що воно спроможне, а вже після річного звіту можна буде робити якісь висновки.

Також на розгляд сесії вже вкотре було винесене питання по списанню житлового будинку на Мазепи 2 з балансу КП “Трускавецьжитло”. Однак, через мінімальний кворум, – активність депутатської роботи в обідній час сильно знизилась, більшість почали покидати зал засідань, – рішення вкотре не змогли прийняти.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina