У Трускавці впала підпірна стіна на Данилишиних 9. Аварійна стінка, яку за багато років так і не спромоглись укріпити, таки обвалилась. На щастя, ніхто не постраждав.

Нагадаю, що суперечки навколо теми аварійної підпірної стінки тривали довгий час. На необхідності її укріплення неодноразово наголошували на сесіях міської ради ще за каденції попередного міського голови Руслана Козира. Тепер, за нової влади, питання також порушували і депутати і мешканці, які проживають поруч з аварійною стіною.

Місцева влада наголошувала на тому, що стіну зобов’язався укріпити підприємець Ігор Кісак. Договір між ним та міською радою, на суму 400 тисяч гривень, був укладений в 2016 році і до грудня 2016 роботи з укріплення стіни повинні були бути виконані. Однак виконувати обіцянку підприємець не поспішав, він обрав іншу тактику, – заявив про те, що такий договір є корупційним і протизаконним та взявся оскаржувати дії міськради через суд.

А тим часом, поки міська влада та Ігор Кісак переводили стрілки одне на одного і не поспішали робити реальні дії по укріпленні підпірної стінки, вона таки обвалилась. На щастя, ніхто з трускавчан та гостей міста, від обвалу не постраждав, хоч там справді могло трапитись нещастя, так як тією дорогою щоденно проходить безліч людей, бігає чимало дітей…

Вчора, 27 вересня, біля будинку на Данилишиних 9 відбулись збори мешканців, ініційовані головою ОСББ цього дому, на яких був присутній міський голова Андрій Кульчинський, Ігор Кісак та декілька опозиційних депутатів від Конгресу українських націоналістів. Зустріч вийшла доволі емоційною, люди висловлювали своє невдоволення тим, що ніхто не вчинив жодних дій задля того, щоб унеможливити такий сценарій.

“Те, що відбувається між владою і Ігорем Кісаком – це ваші розборки. Чому ми маємо від цього залежати? Нас це не цікавить, нас цікавить зроблена робота, – відремонтована стіна. А якби вона не завалилась, до сьогоднішнього дня ніхто б нічого не зробив” – обурювались мешканці Данилишиних 9.

Ігор Кісак, виступаючи перед присутніми, зазначив, що договір, який він підписував з міською радою, був корупційний і він вже оскаржив його в апеляційному суді. Тому, виконувати жодні роботи він не збирається.

Присутній на зустрічі міський голова, в свою чергу, намагався пояснити мешканцям, чому все має саме такі наслідки.

“Проблема існувала давно, вона не виникла сьогодні чи вчора, а тягнулась багато років. Сьогодні багато хто намагається пересмикувати поняття, звинувачуючи нас в тому, що ми не туди виділяємо кошти з бюджету. Так, ми виділяємо гроші на промоцію, але всі повинні розуміти, що якщо ми не будемо вкладати в це кошти, не працюватимемо над наповненням санаторіїв, курорту, то грошей в нашому бюджеті ставатиме все менше.

А що стосується стіни, то була домовленість з підприємцем Ігорем Кісаком, яка не була виконана цією людиною. Зараз це питання буде вирішуватись за кошти міста” – сказав на зустрічі з мешканцями Андрій Кульчинський.

Тепер стіну таки доведеться ремонтувати за гроші місцевого бюджету.

“Цього тижня ми вже мали зустріч з проектантами. Ми коригуємо проектно-кошторисну документацію, приводимо її до актуальності. Попередньо планувалось лише залити бетон, сьогодні до цього ми додаємо ще облицювання каменем та облаштування таких “капелюхів”, щоб воно було якісно. Після коригування проектно-кошторисної документації, на найближчій сесії, з бюджету будуть виділені необхідні кошти” – зазначив у коментарі нашому виданню заступник міського голови Олексій Балицький.

До слова, ще за керівництва містом Руслана Козира в 2015 році, Трускавецька міська рада заключала договір з фірмою ТзОВ «Агрошляхбудсервіс-Стрий» на реконструкцію внутрішньоквартального проїзду біля будинку по вул. Данилишиних, 9, на суму понад 870 тисяч гривень. Куди тоді поділись гроші сказати важко, але стіну тоді так і не зробили. Сьогодні ж її будуть змушені в найближчому часі відновити за гроші міста.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina