Згромадження сестер-служебниць Непорочної Діви Марії хоче повернути собі частину земельної ділянки, яка була конфіскована в них ще в далекому 1948 році і сьогодні належить санаторію СБУ “Трускавець”. Через це між організаціями виник спір, який затягує процес затвердження земельних актів.

Ранкове засідання комісії з вирішення земельних спорів видалось неспокійним і навіть дещо конфліктним. На нього прибули представники обох сторін, зацікавлених у розгляді питання, що стояло на порядку денному. З однієї сторони – представники санаторію СБУ “Трускавець”. З іншої – сестри монастиря, що знаходяться за адресою Стебницька 13 у м. Трускавець, чиї інтереси на комісії в дещо грубій формі представляла Ганна Худоба. Жінка вміло оперувала юридичними термінами та поняттями, доносячи до присутніх права сестер, однак представилась лише “вільною слухачкою”.

Протяжність спільної межі земельних ділянок, що є у власності санаторію та згромадження сестер становить 50 метрів квадратних. Така межа між ділянками існує вже давно (акти були видані ще в 2000 році) і на сьогоднішній день ніхто з обох сторін межі не порушував. Здавалося б причин для земельного спору бути не повинно. Однак конфлікт таки виник. Сестри виступили проти існуючих меж земельних ділянок і відмовляються погоджувати акти на землю в існуючому вигляді. Бо прагнуть повернути назад додаткову частину землі, якою володіли до 1948 року.

“Відповідно до чинного законодавства, реєстрація актів землекористування повинна проводитись з погодженням меж земельних ділянок, що межують, між їх власниками. Монастир відмовився погоджувати межі, відповідно державний реєстратор не може внести дані в реєстр, що, в свою чергу, затягує процес реєстрації земельних актів для обох організацій. Через це санаторій “Трускавець” звернувся з заявою та проханням про те, щоб це питання вирішила комісія спорів” – зазначила начальник управління землекористування ТМР Оксана Плахтій.

В той час, як для монастиря затвердження земельного акту є небажаним в такому вигляді, то для санаторію “Трускавець” затягування часу є вкрай невигідним, на чому наголошували його представники, присутні на комісії.

За словами заступника начальника санаторію з господарського забезпечення Ігоря Сотника та юрисконсульта санаторію Марії Федак, їхній санаторій виконав всі вимоги закону та неодноразово звертався до представників згромадження та монастиря задля того, щоб погодити межі з сусідами та зареєструвати земельні акти.

“Натомість монастир відмовляється погоджувати їх. Є офіційна переписка, яка велась в листопаді і в ході якої сестра давала відповіді, підписувала їх, ставила печатку. А зараз заявляє про те, що ми не туди звертались” – наголошували представники санаторію.

Так, як монастир не є юридичною особою, то він не в праві вирішувати будь-які земельні чи господарські питання, які стосуються діяльності релігійної організації. Робити це може юридична особа – “Згромадження сестер-служебниць Непорочної Діви Марії”, офіційно зареєстрована на вулиці Пасічній у Львові. Переписку між міською радою з незрозумілих причин вела настоятелька монастиря, ставлячи на ньому підпис та печатку. Хоч сьогодні, на комісії, заявила про те, що юридичного права вирішувати чи погоджувати такі питання не має.

Сестри не скерували листи до Львова і навіть не відповіли в наявній переписці, що земельне питання не є в їхній компетенції.

“Санаторій веде господарську діяльність. Задля того, щоб її провадити, вони змушені привести документи з оформленням землі в належний стан. В противному випадку, це може призвести навіть до втрати ним певних ліцензій. А з нашого боку це може бути розцінене як перешкоджання господарській діяльності. Комісія не може приймати рішення, які відходять від суті державного акту на землю. Регулювання меж земельних ділянок не є в нашій компетенції. А законність чи незаконність конфіскації земельної ділянки в 1948 році треба доводити в суді” – зазначив голова земельної комісії Анатолій Стародуб.

Чому досі організація не зверталась до суду і не відстоювала свої права на землю – чітко відповісти ніхто з її представників не зумів. Натомість представник монастиря сестер-служебниць, сестра Атанасія та Ганна Худоба прийшли з вимогами саме до міської ради та комісії з земельних спорів.

“Ми не погодимось на затверджені акти, бо в нас колись просто забрали цю землю. Ми хочемо, щоб нам її повернули назад” – наголошувала сестра Атанасія.

У зв’язку з тим, що існуючі межі, наявні в державних актах землекористування, ніхто зі сторін не порушував, комісія погодила їх затвердження. Натомість спеціалістів відділу землекористування зобов’язали повторно звернутись до релігійної організації, за місцем реєстрації її як юридичної особи. Хоч підписувати їх та давати свою згоду на погодження меж існуючої території сестри, схоже, не збираються.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina